Eğlence Dolu Bir Yarıyıl Tatili

nihat ozcan tren

Bu yıl sömestr tatilinde çocuklar için birbirinden eğlenceli ve öğretici aktiviteler Mall of İstanbul’da hem öğrencileri hem ailelerini bekliyor olacak.

Dünyadaki sayılı kurşun kalem oyma sanatçısından biri olan Nihat Özcan’ın, ‘Kalemin Ucundaki Sanat’ adlı sergisi Mall of İstanbul’da.

Nihat Özcan eserlerinde kurşun kalemin ucundaki kömüre hayata dair kesitleri işliyor. Dünyanın en dikkat çekici eserlerinden devasa Eyfel Kulesi, büyük bir lokomotif, Kapadokya’nın hayranlık verici evleri sanatçının eserlerinde bir kurşun kalemin ucunda sergileniyor. Bazı eserler öyle ince bir işçilikle çalışılmış ki ayrıntılarını görebilmek için büyüteçle bakmak gerekiyor. Nihat Özcan’ın etkileyici eserleri arasında sadece dev boyutlu nesnelerin küçük boyutlu çalışmaları değil; kahve fincanı, Thor Çekici, kalpler, taş evler, Modigliani Heykeli, kılıçlar ve çok daha fazlası bulunuyor. 44’ten fazla eserin yer aldığı ‘Kalemin Ucundaki Sanat’ adlı sergi 19 Ocak – 19 Şubat tarihleri arasında ziyaret edilebilir.

moi sanat atolyesi

Aynı zamanda sıra çocuklar için birbirinden eğlenceli atölyeler ve oyunlar düzenleniyor. Çocuklar Karne Oyunları’yla eğlence dolu yarışmalara katılabilir, Keçe ve Örgü Tasarım Atölyeleri’nde kendi tasarımlarıyla ortaya çıkacak eserler tasarlayabilir, Kukla Oyunu Atölyesi’nde ise yaratıcı kuklalar yapabilir ve Anadolu Ateşi Aksesuar Tasarım Atölyesi’nde küçük aksesuarlar yaratabilirler.

odada dort mevsim


MOİ Sahne
’de ise çocukların en sevdiği kahramanlar sahneye çıkıyor. 21 Ocak ve 3 Şubat’ta ‘Canım Kardeşim Müzikali 2’, 22 Ocak’ta ‘Rafadan Tayfa Müzikali’, 28 Ocak’ta ‘Köstebekgiller Müzikali’ ve 4 Şubat’ta ‘Odada Dört Mevsim’ oyunları çocukları bekliyor olacak. Dünyanın en komik boğası ‘Ferdinand’ın maceraları ve gizem dolu ‘Jumanji: Vahşi Orman 3D’ filmi ise sinemada eğlenceyi katlayacak.

Yazar Hakkında

avatar
Müzik, Sinema, Tiyatro, Güncel Sanat, Kitap ve Keşif ana başlıkları altında okuyucular, güncel kültür sanat haberlerini takip ederken, yapılan röportajları keyifle okuyor...

TAKVİMİ GÖR

Konser, Sergi, Sahne Şovu, Tiyatro... Nerede? Ne Zaman? Şehirde Ne Varsa Hepsi Burada !

SanatOnline.Net e-posta aboneliği

Sanatsal etkinliklerden haberdar olmak ve sanat haberlerini almak için e-posta hesabınızı bırakabilirsiniz.