Deli İşi Bir Komedi: 39 Basamak

39 basamak

John Buchan’ın aynı adlı romanından esinlenerek tiyatro sahnelerine taşınan 39 Basamak, bu sezonda da seyircileriyle buluşmaya devam ediyor.

Olay 1935 senesinin İngiltere’sinde geçmektedir. Richard Hannay, hayattan sıkılmış bir adamdır. Bu sıkıntısını gidermek için bir gün Londra’da tiyatroya giden adam, gizemli bir kadın olan Annabella ile tanışır ve kendini İskoçya’ya giden bir dizi maceralı bir yolculukta bulur. Komik, heyecanlı, hareketli ve çılgın bu yolculukta pek çok kılığa bürünen iki de soytarı vardır.

West End Tiyatro’sunun en uzun soluklu oyunlarından biri olan 39 basamak, 9 sene boyunca aralıksız olarak sahnelendi. Yönetmenliğinin Alfred Hitchcock’un yaptığı yine romanla aynı isme sahip olan film, tiyatro oyunu gibi aynı şekilde heyecan ve gerilimi, mizahi bir atmosfer içerisinde seyircilerine aktardı. Oyunu tiyatroya uyarlayan Patrick Barlow ise, romandan çok ünlü yönetmenin sahnelerini kendine yol haritası olarak belirledi.

Başrollerini Engin Hepileri, Demet Evgar, Okan Yalabalık ve Bülent Şakrak’ın paylaştığı bu deli işi komedi, Ocak ayında çeşitli illerde sahnelenecek.

Oyun Takvimi
14 Ocak, Atatürk Kongre Kültür Merkezi Osmangazi Salonu, Bursa (Biletler Biletix'te)
21 - 22 Ocak MEB Şura Salonu, Ankara (Biletler Biletix'te)
30 - 31 Ocak ve 15 - 16 Şubat,  Zorlu PSM Drama ( Biletler Biletix'te)

 

 

 

Yazar Hakkında

avatar
Müzik, Sinema, Tiyatro, Güncel Sanat, Kitap ve Keşif ana başlıkları altında okuyucular, güncel kültür sanat haberlerini takip ederken, yapılan röportajları keyifle okuyor...

TAKVİMİ GÖR

Konser, Sergi, Sahne Şovu, Tiyatro... Nerede? Ne Zaman? Şehirde Ne Varsa Hepsi Burada !

SanatOnline.Net e-posta aboneliği

Sanatsal etkinliklerden haberdar olmak ve sanat haberlerini almak için e-posta hesabınızı bırakabilirsiniz.