Farklı Bir Açıdan Star Wars

star wars

25 Mayıs 1977’de Han Solo, Luke Skywalker, Leia Organa, C-3PO ile R2-D2, Chewbacca, Obiwan Kenobi, Darth Vader ve olasılıklarla dolu bir galaksiyle tanıştık. Ardından gelen 40 yıl içinde Star Wars, hayranlarına ve sanatçılara nesiller boyu ilham vererek eşi görülmemiş kültürel bir fenomene dönüştü. Star Wars evrenini oluşturan birbirinden tuhaf ve harikulade karakterler bizleri hep şu soruyu sormaya itti: Hepsi bundan mı ibaret?

Efsanenin 40. yılı Star Wars-Farklı bir Açıdan ile taçlanıyor. 40 öyküden derleme, filmlerde görüp de hikâyesini merak ettiğimiz diğer karakterlerin başlarından geçen maceraları anlatıyor.

Peki, bu öykülerde neler oluyor? Arka planda gördüğümüz karakterlerin maceralarını filmin akışıyla eşzamanlı olarak deneyimliyoruz. C-3PO ve R2- D2’nun kaçış kapsülünü son anda vurmaktan vazgeçen İmparatorluk subayının daha sonra bu hareketine nasıl bir açıklama getireceği, R2-D2’yu kaçıran Jawalar’ın ve Luke’a saldıran Tusken Yağmacıları’nın maceraları, Mos Eisley Barı’nın müdavimlerinin ve müzisyenlerinin kendilerini orada nasıl buldukları, Obiwan’ın Jedi akıl oyunlarıyla serseme çevirdiği fırtına birlikleri, Vader tarafından Güç’le gırtlağı sıkılan Amiral Motti’nin doldurduğu şikâyet tutanağı bu kitapta karşılaşacağımız öykülerden sadece bir kaçı. Star Wars evreninin yaşanmışlık hissini pekiştiren bu kitap, ilk seyrettikleri günden beri hayranların akıllarına takılan sorulara yanıtlar sunmaya devam ediyor.

Yazar Hakkında

avatar
Müzik, Sinema, Tiyatro, Güncel Sanat, Kitap ve Keşif ana başlıkları altında okuyucular, güncel kültür sanat haberlerini takip ederken, yapılan röportajları keyifle okuyor...

TAKVİMİ GÖR

Konser, Sergi, Sahne Şovu, Tiyatro... Nerede? Ne Zaman? Şehirde Ne Varsa Hepsi Burada !

SanatOnline.Net e-posta aboneliği

Sanatsal etkinliklerden haberdar olmak ve sanat haberlerini almak için e-posta hesabınızı bırakabilirsiniz.