5. İstanbul Uluslararası Dans Festivali

dance festival

Bu yıl 5.si düzenlenecek dünyanın en prestijli festivallerinden biri olan İstanbul Uluslararası Dans Festivali, 80’den fazla ülkeden ve Türkiye’nin birçok yerinden gelen ünlü dansçıları ve dans severleri Greenpark Hotel Pendik’te bir araya getirmeye hazırlanıyor.

30 Mart-4 Nisan 2016 tarihleri arasında gerçekleşecek olan festivalde katılımcılar, Salsa, Bachata, Cha cha cha, Kizomba, Zumba, Tango, Samba, Flamenko, Hip Hop, Oryantal, Jazz Dans, Sirtaki, Lindy Hop, Rock'n Roll, Zeybek, Roman Havası gibi birçok dans türünden ders alıp, dünyaca ünlü dansçılarla tanışıp dans etmek için gün sayıyor. Sabah 11’de başlayan dünyanın dört bir yanından gelen dansçıların verdiği workshopları, akşam yine aynı dansçıların muhteşem gösterileri izliyor. Amerikalı Bachata grubu Toke D Keda Bachata konseri ve Mıka Mendes & P.Lowe’un Kizomba konseri vereceği, "Kanser Hastası Bebekler Yararına Artistlerle Dans" gibi etkinliklerin düzenleneceği festivalde gecenin ilerleyen saatlerinde başlayan dans partilerinde binlerce dans sever sabahın ilk ışıklarına kadar dans edecek. 3 Nisan Pazar günü ise İstanbul’un en ünlü caddelerinden Bağdat Caddesi’nde dans edip yürüyüş yapacaklar.

Bu benzersiz festivalin katılımcılarının dans, müzik, sanat, neşe ve barış dolu dünyasına yakından şahit olup, onlarla birlikte dans edip eğlenebilme fırsatını sakın kaçırmayın! 

Yazar Hakkında

avatar
Müzik, Sinema, Tiyatro, Güncel Sanat, Kitap ve Keşif ana başlıkları altında okuyucular, güncel kültür sanat haberlerini takip ederken, yapılan röportajları keyifle okuyor...

TAKVİMİ GÖR

Konser, Sergi, Sahne Şovu, Tiyatro... Nerede? Ne Zaman? Şehirde Ne Varsa Hepsi Burada !

SanatOnline.Net e-posta aboneliği

Sanatsal etkinliklerden haberdar olmak ve sanat haberlerini almak için e-posta hesabınızı bırakabilirsiniz.