Açık Diyalog İstanbul'da Neler Oluyor?

acik diyalog

Veliler için seminer: Akıllı ama neden başaramıyor?
Dikkat Eksikliği ve Aşırı Hareketlilik Bozukluğu
Tarih: 4 Haziran Pazartesi 2018
Saat: 1930-21.00

Açık Diyalog

Çocuğunuz dikkatini toplayamıyorsa, sürekli hareket edip konuşuyorsa, çabuk sıkılıyorsa, isteklerini gerçekleştirme konusunda sabırlı davranamıyorsa, masa başında uzun süre kalamıyorsa, ödev yapmakta zorluk çekiyorsa, kendisinde dikkat eksikliği, hiperaktivite ve dürtüsellik olabilir. Bu seminerin amacı; ebeveynlerin dikkat eksikliği ve yardım yolları hakkında bilgi edinmelerini sağlamaktır.

Stop-Motion Animasyon Atölyesi
Yaş grubu: 7-9/10-12 yaş
Tarih: 3 Haziran 2018 Pazar
Saat: 13:00-15:00

Açık Diyalog İstanbul’da Stop Motion Animasyon atölyeleri devam ediyor. Fotoğraf sanatçısı Tuğba Özer’in eğitmenliğindeki atölyede çocuklar animasyon film dünyasının perdesini aralayarak filmlerin nasıl yapıldığını ve hangi aşamalardan oluştuğunu öğrenirler. Ortak bir hikâye kurgular, bu kurgu için karakter ve dekor hazırlarlar. Sonrasında teknik ekipmanlarla çekim yapılır ve atölye öğrencilerinin hazırladığı bir animasyon filmi ortaya çıkar.

Çocuklar için modigliani atölyesi
Tarih: 10 Haziran 2018 Pazar
Saat: 15:00-16:30
Yaş grubu: 5-10/11-15 yaş

Açık Diyalog İstanbul’da çocuklar için sanatçı atölyeleri devam ediyor. Sanatçı ve eğitmen Pınar Yılmaz’ın yürüttüğü bu atölyede Amedeo Clemente Modigliani’nin hayatı, sanatı ve çalışmaları anlatılırken bir yandan da katılımcılar Modigliani’nin çalışmalarından aldıkları ilham ile kendi iki ve üç boyutlu çalışmalarını yapacaklar.

Bu atölyenin konu aldığı Amedeo Clemente Modigliani 1884-1920 seneleri arasında yaşamış İtalyan ressam ve heykeltıraştır. Hayatı boyunca sağlık sorunları yaşayan sanatçı genç yaşında hayata veda etmiştir ama geride çok değerli eserler bırakmıştır. Geliştirdiği sıra dışı üslup ile bilinir, tabloları genellikle figür odaklıdır.

acik diyalog

Çocuklar için Arcimboldo Atölyesi
Tarih: 24 Haziran Pazar 2018
Saat: 15:00-16:30
Yaş grubu: 5-10/11-15 yaş

Açık Diyalog İstanbul’da çocuklar için sanatçı atölyeleri devam ediyor. Pınar Yılmaz eğitmenliğindeki

Bu atölyenin konu aldığı Giuseppe Arcimboldo 1527-1593 seneleri arasında yaşamış İtalyan ressam, mimar sahne tasarımcısı ve mühendistir. Resimlerinde meyve, sebze, hayvan, kitap gibi birçok nesneyi insan portrelerini andıracak şekilde düzenlemiştir.Sanat çalışmalarındaki stili sadece kendisine özgüdür.

Dünya Sanatına Bir Bakiş: Heykeltraş Antony Gormley’in Hayatı ve Çalışmaları
Tarih: 19 Haziran 2018 Sali
Saat: 19:00-21:00

Açık Diyalog İstanbul’da bu aydan itibaren her ay dünya sanatında önemli etkileri olan koleksiyonerler, sanatçılar, küratörlerle ilgili konuşmalar ve film gösterimlerine yer verilecek. Bu ay sohbet konumuz çağdaş sanat plartformunda önemli bir yeri olan heykeltraş, enstalasyon sanatçısı Antony Gormley. Antony Gormley ile ilgili bir tanıtım konuşmasından sonra sanatı hakkında yapılan bir film izlenecek ve sonra üzerinde sohbet edilecektir.

Antony Mark David Gormley İngiliz bir heykeltıraştır. Dünyaca ünlü heykelleri insan vücudu ile mekan arasındaki ilişki araştırır. 1994’de Turner Prize olmak üzere birçok ödüle hak kazanmış bir sanatçıdır.

 

 

 

Yazar Hakkında

avatar
Müzik, Sinema, Tiyatro, Güncel Sanat, Kitap ve Keşif ana başlıkları altında okuyucular, güncel kültür sanat haberlerini takip ederken, yapılan röportajları keyifle okuyor...

TAKVİMİ GÖR

Konser, Sergi, Sahne Şovu, Tiyatro... Nerede? Ne Zaman? Şehirde Ne Varsa Hepsi Burada !

SanatOnline.Net e-posta aboneliği

Sanatsal etkinliklerden haberdar olmak ve sanat haberlerini almak için e-posta hesabınızı bırakabilirsiniz.