Cosmic Disco’nun Efendisi Aeroplane

aeroplane

Kendi tabiriyle cosmic disco türüyle parçalar yapan Aeroplane, 7 Ekim’de Zorlu PSM Studio’da canlı performans sergilemeye gelecek.

Müzik tarzını nu disco, indie, house ve biraz da 80’ler esintili olarak tanımlayabileceğimiz Aeroplane kendine özgü tarzıyla Grace Jones, Bloc Party, MGMT, Stromae ve The Beach Boys gibi pek çok ünlü ismin şarkılarına remixler yaptı.

Yarı İtalyan yarı Belçikalı ve gerçek ismi Vito De Luca olan dj/prodüktör, müzik yolculuğuna The Magician olarak bilinen Stephen Fasano ile birlikte başladı. Daha sonra beraber yürüttükleri “Aeroplane” projesini kendisi devraldı ve yaptığı hem şarkılar hem de remixlerle oldukça başarılı oldu.  Özellikle de 2010 yılında yayınlandığı “We Can’t Fly” albümüyle Avrupa müzik listelerini adeta haftalarca ele geçirdi. Geçen sene ise Alex Metric ile bir EP çıkaran Aeroplane, “Mr. E” ve “Over Me” adlı parçalarıyla da oldukça başarılı oldu.

Ünlü DJ’i bazı hayranları Made in America, TomorrowWorld, NOS Alive Festival, Space Ibiza Resident DJ Summer ve Coachella gibi festivallerde dinleme şansı yakaladılar.

Bizler ise kendisini, 7 Ekim’de Zorlu PSM Studio’da dinleme olanağı bulabileceğiz.

Etkinliğin biletleri Biletix'te.

Yazar Hakkında

avatar
Müzik, Sinema, Tiyatro, Güncel Sanat, Kitap ve Keşif ana başlıkları altında okuyucular, güncel kültür sanat haberlerini takip ederken, yapılan röportajları keyifle okuyor...

TAKVİMİ GÖR

Konser, Sergi, Sahne Şovu, Tiyatro... Nerede? Ne Zaman? Şehirde Ne Varsa Hepsi Burada !

SanatOnline.Net e-posta aboneliği

Sanatsal etkinliklerden haberdar olmak ve sanat haberlerini almak için e-posta hesabınızı bırakabilirsiniz.