ŞEHRİN CAZ HALİ DEVAM EDİYOR

   Türkiye’nin en uzun soluklu festivallerinden biri Akbank Caz   Festivali, bu yıl   27. yaşını       kutluyor. Caz dünyasının   saygın isimlerini Türk izleyicisi ile     buluşturan Akbank Caz   Festivali, şehri cazın farklı renkleriyle kucaklamaya   devam   ediyor. Festivalin son hafta   programı ise şöyle;

  15 Kasım 2017  Çarşamba

  Mark Guilliana Jazz Quartet   (Babylon saat: 21.30)

    Cazın tekno damarına hayat pompalayan Amerikalı davulcu   ve yapımcı Mark     Guilliana,  27.   Akbank Caz Festivali   kapsamında 15 Kasım Çarşamba   günü  Babylon’da   sahne   alacak. David   Bowie’nin ölümünden iki gün önce yayımlanan   son albümü Blackstar, Mehldau’nun synth-funk ve       progressive rock’ı harmanladığı albümü Mehliana: Taming the Dragon ve John Scofield ile birlikte çıktığı All-Star Trio dünya turnesi ile hayran kitlesini genişleten sanatçı, 27. Akbank Caz Festivali’ne çok farklı, tamamen akustik bir proje ile geliyor. Guiliana, festivaldeki performansında New York Bunker stüdyolarında kaydettiği tüm parçaları kendisine ait olan Family First albümünü seslendirecek.

Emir Ersoy Quartera feat. Türkü Turan   (Caddebostan Kültür Merkezi  saat: 20.30)

Piyanist ve besteci Emir Ersoy’un Grammy ödüllü davulcu Robby Ameen’in teşvikiyle kurduğu Quartera, 15 Kasım Çarşamba günü Caddebostan Kültür Merkezi’nde verecekleri konser ile 27. Akbank Caz Festivali’nin konuğu olacak. Türk Sineması’nın genç yeteneklerinden Türkü Turan’ın da vokaliyle konuk olacağı Emir Ersoy Quartera feat. Türkü Turan özel konserini sakın kaçırmayın.

Çağrı Sertel “Instant”   (Akbank Sanat  saat: 19.00)

Caz piyanisti ve besteci Çağrı Sertel, her biri Türk cazına kendi imzasını atmış isimlerden oluşan yıldızlar takımının eşlik ettiği son albümü Instant ile 15 Kasım Çarşamba günü Akbank Sanat sahnesinde 27. Akbank Caz Festivali’ne konuk oluyor.

16 Kasım 2017, Perşembe

Ala.Ni   (Babylon  saat: 21.30)

Şarkıları bugüne dek dijital platformlarda 2,5 milyondan fazla dinlenen Londra doğumlu Ala.Ni, 16 Kasım Perşembe günü Babylon’da 27. Akbank Caz Festivali’nin takipçileriyle buluşuyor. Ala.Ni, festival kapsamındaki konserinde hafif pürüzlü, nostaljik vokali ile Winter, Autumn, Summer ve Spring başlıklı dört EP’lik “You & I” serisinden parçalar seslendirecek.

Baki Duyarlar Kemenjazz Group   (Caddebostan Kültür Merkezi  saat: 20.30)

Ünlü caz piyanisti, besteci ve eğitmen Baki Duyarlar tarafından Derya Türkan’ın kemençesi için yazılmış “Kemenjazz” projesi, davulda Cem Aksel ve kontrbasta Erdal Akyol’un da eklenmesiyle bugünkü halini aldı. Aynı isimle bir de albüm kaydeden grup, her biri Baki Duyarlar imzasını taşıyan özgün bestelerde farklı kültürlerin huzurlu ezgilerini cazın dinamizmi içinde yoğuruyor. 27. Akbank Caz Festivali’ne bir sürpriz konukla, Atinalı ney üstadı Harris Lambrakis ile katılan “Kemenjazz” ekibi, 16 Kasım Perşembe günü Caddebostan Kültür merkezi’nde gerçekleştirecekleri konser ile İstanbul’dan Ege’nin karşı sahiline seslenecek.

Evrencan Gündüz Quintet    (Moda Sahnesi  saat: 21.00)

Son bir yıldır, yaptığı akustik solo programlarıyla büyük izleyici kitlelerini kendine hayran bırakan Evrencan Gündüz, 27. Akbank Caz Festivali kapsamında, grubu "Evrencan Gündüz Quintet" ile birlikte 16 Kasım Perşembe günü Moda Sahnesi’nde sahne alıyor.

17 Kasım 2017, Cuma

Ephemerals    (Babylon  saat: 22.30)

Üç yıl önce gitarist Hillman Mondegreen tarafından kurulan İngiliz soul grubu Ephemerals, 27. Akbank Caz Festivali’ne farklı bir performansa imza atacak. Grup, 17 Kasım Cuma günü Babylon’da gerçekleştirecekleri konserde reenkarnasyon, sevgi, dünya politikaları ve felsefe üzerine yazdıkları şarkıları canlı olarak icra edecek. Retro soul, işlenmemiş sesler, üflemeliler, caz, Afrika ritimleri, rock, hip hop, psikedelik ögeler ve Wolfgang’ın tutku, acı ve çaresizlik dolu vokali bu konserde müzik tutkunlarını bekliyor.

Sattas     (Babylon  saat: 22.00)

Ülkemizin öncü Reggae ekibi Sattas, ikinci albümleriyle Kasım ayında 27. Akbank Caz Festivali kapsamında müzikseverler ile buluşuyor. Kadıköy Moda Sahnesi’nde 17 Kasım Cuma günü gerçekleşecek konserde, daha önce ülkemizde, hatta yakın coğrafyamızda benzeri gerçekleşmemiş bir “Reggae Show”a şahit olacaksınız. Sattas’a sahnede, farklı çizgilerde müzisyenler konuk sanatçı olarak eşlik edecek. 

Yazar Hakkında

avatar
Müzik, Sinema, Tiyatro, Güncel Sanat, Kitap ve Keşif ana başlıkları altında okuyucular, güncel kültür sanat haberlerini takip ederken, yapılan röportajları keyifle okuyor...

TAKVİMİ GÖR

Konser, Sergi, Sahne Şovu, Tiyatro... Nerede? Ne Zaman? Şehirde Ne Varsa Hepsi Burada !

SanatOnline.Net e-posta aboneliği

Sanatsal etkinliklerden haberdar olmak ve sanat haberlerini almak için e-posta hesabınızı bırakabilirsiniz.