Ali Elmacı'nın 4. Solo Sergisi!

Ali Elmacı

Galeri Siyah Beyaz sezonun açılışını Ali Elmacı'nın İnsanların Üzerinde Yürüyen Sandalye başlıklı sergisi ile yapıyor.

Ankaralı sanatseverlerle ilk kez buluşacak olan sanatçı, sıklıkla eleştirdiği iktidar, medya, güç, popülarite kavramlarını Galeri Siyah Beyaz'da gerçekleşecek 4. solo sergisinde yeni bir söylemle güçlendiriyor.

Elmacı bu defa otorite temasını, manipülasyon ve imitasyon kavramları üzerinden irdeliyor. Sanatçı gerçek ve taklidi geçmiş ve gelecek unsurları ile ele alıyor. Elmacı, geçmişte otoritenin bir sembolü olan taht sahipliğini referans gösteren dönemin iktidarlarının kötü bir taklitten öteye gitmediğini eleştirel bir dille tuvale aktarıyor.  Taht idelojisinin imite edilerek portatifleştiğini vurguluyor. Sergide sanatçı; bir yükseltme aracı olan, kolay taşınabilir, herkesin ulaşabileceği hafif bir obje olan sandalyeyi iktidarların altyapısız, niteliksiz, hafif ve insanlara dayatmacı üslupları ile özdeşleştiriyor.

Elmacı'nın kendi deyimiyle çirkini resmettiği yağlıboya tuvaller bu sergi ile yeni bir boyut kazanıyor. Renklerin gücü; Elmacı’nın tuvallerinde, otorite, güç ve manipülasyonun üzerini kapatmaya calıştığı göz alıcı ve fantastik ögelerle ortaya çıkarken, aynı zamanda “çirkinliği” tekrar ve baskıcı bir biçimde ifşa ediyor.

Ali Elmacı'nın İnsanların Üzerinde Yürüyen Sandalye sergisini 29 Eylül - 30 Ekim tarihleri arasında Galeri Siyah Beyaz’da ziyaret edebilirsiniz.

ALİ ELMACI
İnsanların Üzerinde Yürüyen Sandalye
29.09.2017 – 30.10.2017

 

Yazar Hakkında

avatar
Müzik, Sinema, Tiyatro, Güncel Sanat, Kitap ve Keşif ana başlıkları altında okuyucular, güncel kültür sanat haberlerini takip ederken, yapılan röportajları keyifle okuyor...

TAKVİMİ GÖR

Konser, Sergi, Sahne Şovu, Tiyatro... Nerede? Ne Zaman? Şehirde Ne Varsa Hepsi Burada !

SanatOnline.Net e-posta aboneliği

Sanatsal etkinliklerden haberdar olmak ve sanat haberlerini almak için e-posta hesabınızı bırakabilirsiniz.