Alt-J Uzun Bir Aradan Sonra Yine İstanbul’da

alt-j

İngiliz indie rock grubu Alt-J, 4 Temmuz günü Volkswagen Arena’ya konuk oluyor.

Kariyerlerine “GarageBand” ismiyle üniversite yıllarında başlayan grup, sonrasında hayatlarına Alt-J olarak devam ettiler. Bunun sebebi ise Alt-J tuşlarının bilgisayarda delta işaretinin kısa yolu olmasıdır. Delta ise matematikte değişimi simgelemektedir. Yani grubumuzun felsefesi müzikte sürekli bir değişim halinde olmak ve yeniliklere açık olmaktır.

2012 senesinde çıkardıkları “An Awesome Wave” adlı albümleriyle Britanya’nın en prestijli müzik ödüllerinden biri olan Mercury Ödülü’ne layık görüldüler. 2014 yılında ise “This is All Yours” albümleri 57. Grammy Ödülleri’nde “En İyi Alternatif Albüm” adayı oldu. “Breezeblocks”, “Fitzpleasure” ve “Every Other Freckle” şarkıları ise hayranlarının favori Alt-J şarkıları olduğunun tüyosunu da verelim.

Son albümleri “Relaxer”in turnesi kapsamında yolları İstanbul’a düşecek olan Alt-J, 4 Temmuz’da Volkswagen Arena’da olacak.

Biletler Mobilet'te.

Yazar Hakkında

avatar
Müzik, Sinema, Tiyatro, Güncel Sanat, Kitap ve Keşif ana başlıkları altında okuyucular, güncel kültür sanat haberlerini takip ederken, yapılan röportajları keyifle okuyor...

TAKVİMİ GÖR

Konser, Sergi, Sahne Şovu, Tiyatro... Nerede? Ne Zaman? Şehirde Ne Varsa Hepsi Burada !

SanatOnline.Net e-posta aboneliği

Sanatsal etkinliklerden haberdar olmak ve sanat haberlerini almak için e-posta hesabınızı bırakabilirsiniz.