Royal Opera House: Anastasia

anastasia

Kenneth MacMilan’ın ünlü balesi Anastasia, 14 Aralık’ta Zorlu PSM Studio sahnesinde seyircileriyle buluşacak.

Londra’nın ünlü gösteri merkezi olan Royal Opera House’un en sevilen gösterileri Zorlu Center PSM’de sanatseverlerle buluşmaya devam ediyor. 1. Dünya Savaşı zamanında gerçekleşen Sovyet Devrimi sırasında, Rusya’nın son çarı 2. Nicolas ve ailesi katledilmişti. Bu bale gösterisi ise bu katliamdan sağ olarak kurtarılan 2. Nicolas’ın kızı Anastasia olduğunu iddia eden Alman Anna Anderson’un hikayesini anlatıyor.

anastasia

İlk defa 1967 yılında Alman Opera ve Balesi’nde tek perde olarak gösterilen Anastasia, 1971 yılında ise yine McMillan tarafından Kraliyet Balesi için üç perde haline getirildi. Tchaikovsky'nin Symphony No. 1 ve Symphony No. 3 adlı eserlerinin kullanımıyla Anastasia, savaşın sebep olduğu kayıpları etkileyici bir şekilde ortaya koydu.

Sahnelendiğinden bu yana büyük ilgi gören Kenneth McMilan’ın en önemli eserlerinden olan Anastasia, 14 Aralık’ta Zorlu PSM Studio’da olacak.

Biletler Biletix'te.

Yazar Hakkında

avatar
Müzik, Sinema, Tiyatro, Güncel Sanat, Kitap ve Keşif ana başlıkları altında okuyucular, güncel kültür sanat haberlerini takip ederken, yapılan röportajları keyifle okuyor...

TAKVİMİ GÖR

Konser, Sergi, Sahne Şovu, Tiyatro... Nerede? Ne Zaman? Şehirde Ne Varsa Hepsi Burada !

SanatOnline.Net e-posta aboneliği

Sanatsal etkinliklerden haberdar olmak ve sanat haberlerini almak için e-posta hesabınızı bırakabilirsiniz.