Geçmiş ve Modern Zamanı Sentezleyen Kadın: Angel Olsen

angel olsen

Amerikalı indie ve folk rock müzisyeni Angel Olsen, yeni albümü “Phases”i tanıtmak için 3 ve 4 Mayıs tarihlerinde Salon İKSV’ye geliyor.

60’ların hippi ruhunu hissettiren kadife sesiyle dikkatleri çeken Angel Olsen, müzik basamaklarını Bonnie Prince Billy ve The Cairo Gang gruplarında solistlik yaparak tırmanmaya başladı. Derken ilk solo albümü 2012 yılında geldi: "Half Way Home". 2014 yılında ise “Burn Your Fire For No Witness” albümüyle ne kadar yetenekli olduğunu ve her şarkısının ayrı ayrı dinlenilesi olduğunu kanıtladı. Üçüncü albüm ise daha önce yayımlanmamış demolar, coverlar ve b yüzü parçalarla beraber "My Women" adıyla 2016 yılında piyasaya çıktı.

John Grant, St. Vincent, Mac DeMarco gibi isimler Olsen'in şarkılarını yorumladılar ve hatta kendi sosyal medya hesaplarından bile yorumlarını paylaştılar. Pitchfork müzik eleştiri internet sitesi ise sanatçı için “Yalnızlıkla ilgili şarkılar bu kadar neşeli olabilirdi.” yorumunda bulundu.

Geçtiğimiz sene Phases albümünü yayınlayan Angel Olsen, 3 ve 4 Mayıs tarihlerinde bir kez daha Salon İKSV’de konser verecek.

3 Mayıs tarihli konserin biletleri için Biletix.

4 Mayıs tarihli konserin biletleri için Biletix.

Yazar Hakkında

avatar
Müzik, Sinema, Tiyatro, Güncel Sanat, Kitap ve Keşif ana başlıkları altında okuyucular, güncel kültür sanat haberlerini takip ederken, yapılan röportajları keyifle okuyor...

TAKVİMİ GÖR

Konser, Sergi, Sahne Şovu, Tiyatro... Nerede? Ne Zaman? Şehirde Ne Varsa Hepsi Burada !

SanatOnline.Net e-posta aboneliği

Sanatsal etkinliklerden haberdar olmak ve sanat haberlerini almak için e-posta hesabınızı bırakabilirsiniz.