Arda Diben'in Trans-City Sergisi Uniq Gallery'de

arda diben isimsiz

‘Trans-City’ sergisi, Arda Diben’in distopik şehir manzaralarını kurguladığı son dönem çalışmalarından yapılan bir seçkiyle şekilleniyor. Şimdiki zamana, zamanlar üstü bir bakışla odaklanan Arda Diben’in ‘Trans-City’ sergisi 30 Ocak – 28 Şubat tarihleri arasında UNIQ Gallery’de sanat severlerle buluşacak. 

Diben’in yarattığı distopik şehir manzaraları ve kurguladığı yapılar bilgi toplumlarının içi boşalmış değerler sisteminden insan bilincine dair çarpıcı bir bakışı gözler önüne seriyor. Bu distopik şehir manzaraları ve kurgulanan yapıların gerçek kaynağı ise içinde yaşadığımız hız ve teknoloji çağının kentsel dönüşüm kavramıyla yerel bir nitelik kazandığı coğrafyamızda doğayı ve hayatı kuşatan bu ‘inşa hali’ olarak karşımıza çıkıyor.

arda diben sanayideki iguana

Eserlerde bireysellik söylemiyle yalnızlaşarak seyirci olabilen öznenin trans-ekonomi, trans politika, trans-estetik gibi öğelerle sahici olanı yitirmeye başlama hali farklı bir boyutta inceleniyor. Parçalanmış bir perspektiften görünümler sunarak bireyselliği anlatan Diben, çizimlerinde soğuk, keskin, kendini tekrar eden dinamik oluşumların dünyasına açılıyor.

15 eserlik bir seçkiden oluşan ‘Trans-City’ sergisi UNIQ Gallery’de 28 Şubat tarihine kadar ziyaret edilebilir.

Görsel 1: Arda Diben – İsimsiz /Untitled, 90x170cm, Tuval üzerine akrilik, 2017
Görsel 2: Arda Diben - Sanayideki iguana / The iguana at the garage, 13x13cm, Kağıt üzerine mürekkep, 2017 

Yazar Hakkında

avatar
Müzik, Sinema, Tiyatro, Güncel Sanat, Kitap ve Keşif ana başlıkları altında okuyucular, güncel kültür sanat haberlerini takip ederken, yapılan röportajları keyifle okuyor...

TAKVİMİ GÖR

Konser, Sergi, Sahne Şovu, Tiyatro... Nerede? Ne Zaman? Şehirde Ne Varsa Hepsi Burada !

SanatOnline.Net e-posta aboneliği

Sanatsal etkinliklerden haberdar olmak ve sanat haberlerini almak için e-posta hesabınızı bırakabilirsiniz.