Rengârenk Sardunyaların Ardından Umuda Açılan Kapı; “Aşiyan”

Aşiyan; rengarenk sardunyalarının ardından umutla güne başlayan bir kadının karşı sokağında patlayan bir bombayla kendini evine, kendi aşiyanına kapatması üzerine kurgulanmış sahici bir oyun. Günümüz insanının sıkışmışlığından yola çıkan, ama onu o yapan tüm renkleri barındıran Aşiyan, Ocak'ta Ezop Sahne’de.

Bihter Dinçel’in kaleme aldığı, Cem Emüler’in yönetmenliğini üstelendiği Aşiyan, Beşiktaş’ın yeni cep sahnesi Ezop Sahne’de izleyicisiyle buluşmaya devam ediyor. Gerek güncel olaylara değinen konusu gerekse Bihter Dinçel’in tek başına sergilediği başarılı performansıyla dikkat çeken oyun, seyirciyi anında etkisi altına almayı başarıyor.

Aşiyan; evinin önünde bomba patlayan bir kadının, kendini 9 ay boyunca evine kapatması üzerine kurgulanmış bir oyun. Kimi zaman gerilimli kimi zaman keyifli ve oldukça nostaljik olan oyunda; bireyin bugünü, dünü, söylenenleri ve söylenmeyenleri, umudu ve umutsuzluğu, aşkı, özlemi, endişesiyle harmanlanmış kanlı canlı hâline tanık olacaksınız. Eskide kalmak, yeniyi inşa etmeye çabalamak, yüzleşmek, karar vermek, durmak veya yola devam etmek… 

Konusu kadar görsel tasarımıyla da dikkat çeken oyunun dekor tasarımı Barış Dinçel, kostüm tasarımı Başak Özdoğan, ışık tasarımı ise Mahmut Özdemir imzasını taşıyor. Oyunun sürprizi ise Bihter Dinçel’e sesleriyle eşlik eden Boncuk Yılmaz veven KıraçBiletler Biletix'te.

Ezop Sahne'de sahnelenecek olan Aşiyan, 12 Mayıs Cuma günü izlenebilecek.

 

 

 


 

Yazar Hakkında

avatar
Müzik, Sinema, Tiyatro, Güncel Sanat, Kitap ve Keşif ana başlıkları altında okuyucular, güncel kültür sanat haberlerini takip ederken, yapılan röportajları keyifle okuyor...

TAKVİMİ GÖR

Konser, Sergi, Sahne Şovu, Tiyatro... Nerede? Ne Zaman? Şehirde Ne Varsa Hepsi Burada !

SanatOnline.Net e-posta aboneliği

Sanatsal etkinliklerden haberdar olmak ve sanat haberlerini almak için e-posta hesabınızı bırakabilirsiniz.