Salon'da Önce Caz ve Sonra Hip-Hop

bilal karaman

Bilal Karaman cazla yoğurulmuş halk türkülerini 25 Ocak Perşembe akşamı Salon dinleyicisi ile buluşturuyor.

Türkiye’nin dünya caz sahnesine ihraç ettiği en yetenekli isimlerden Bilal Karaman, çocuk yaşta müziğe atılanlardan. Dünyanın önde gelen gitaristleriyle çalışma fırsatı bulan Karaman, Türkiye'de ve yurtdışında önemli müzisyenlerle birçok performans sergiledi, yirmiden fazla ülkede sahne aldı. 2009'da Nardis Caz Gitar yarışmasında birincilik kazandı. İlk solo albümü 'Bahane'yi 2011'de yayımlandı. 19. İstanbul Caz Festivali'nde dünyaca ünlü bas gitarist Marcus Miller ile gerçekleştirdiği performansla dikkat çekti. Türkiye’nin ilk çevrimiçi gitar akademisini kurdu. İkinci albümü 'Patika'yı ise 2013 yılında hayranlarının beğenisine sundu. Karaman’ın cazla yoğurduğu halk türküleri çok beğenildi. Geçtiğimiz yıl Londra Caz Festivali kapsamında Barbican Centre’da sahne alan Karaman, Bilal Karaman’s Manouche A La Turca projesiyle gitarda kendisine eşlik eden Mehmet Mutlu ve Özgün Bora, kontrbasta Baran Say’ın yanı sıra bu konser için klarnette Göksun Çavdar ve kemanda Muhammed Yıldırır ile İlker Görgülü’yle ve de tarda Nevcivan Özel ile bir araya geliyor. Biletler Biletix'te.

agackakan

Hip-hop’tan deneysel örneklerle Ağaçkakan 27 Ocak Cumartesi akşamı Salon sahnede olacak.

Deneysel hip-hop dünyasının üretken ismi Burkay Yalnız'ın solo projesi Ağaçkakan, dokuz yıl önce Eskişehir'de bağımsız müzik kolektifi M4NM'i kurdu. 2013 ve 2014'te yayımladığı albümlerden sonra Eylül 2017’de ‘A Naşkvit’ başlıklı bir uzunçalar daha yayımladı. Solo projelerinin yanında, roadside.picnic, Sahtekar, heranherşeyolabilir gibi gruplarda yer aldı, alıyor. Armonycoma or slt, Afgan, Emiladil, Oldeaf gibi isimlerin çeşitli şarkıların prodüktörlüğünü üstlendiği albümde Jakuzi’den Kutay Soyocak da bir şarkıda Ağaçkakan’a eşlik etti. ‘A Naşkvit’in canlı performanslarına davulda Kaan Akay, bas gitar ve elektroniklerde Emil Adil eşlik ediyor. Gecenin açılışını Document1, kapanışı ise Golem yapacak. Biletler Biletix'te.

Yazar Hakkında

avatar
Müzik, Sinema, Tiyatro, Güncel Sanat, Kitap ve Keşif ana başlıkları altında okuyucular, güncel kültür sanat haberlerini takip ederken, yapılan röportajları keyifle okuyor...

TAKVİMİ GÖR

Konser, Sergi, Sahne Şovu, Tiyatro... Nerede? Ne Zaman? Şehirde Ne Varsa Hepsi Burada !

SanatOnline.Net e-posta aboneliği

Sanatsal etkinliklerden haberdar olmak ve sanat haberlerini almak için e-posta hesabınızı bırakabilirsiniz.