Boğaziçi Caz Korosu'dan Sürprizli Yeni Yıl Kutlaması

bogazici caz korosu

Ülkemizde koro müziğinin öncülerinden olan Boğaziçi Caz Korosu, Masis Aram Gözbek şefliğinde 25 Aralık'ta Enka İbrahim Betil Oditoryumu'nda konser verecek.

Türkiye’yi koro müziği klasmanında dünya çapında en güzel şekilde temsil eden Boğaziçi Caz Korosu, konserlerine devam ediyor. Gittikçe büyüyen bir kadroya sahip olan Boğaziçi Caz Korosu, 2011 yılında İstanbul Uluslararası Caz Festivali Genç Caz Değerlendirme Konserleri’nde birinci olarak, Avusturya’da düzenlenen Vokal Total adlı dünyanın en prestijli a capella yarışmasında Gümüş Diploma Ödülü’nü alarak, Çin’de 6. Dünya Koro Olimpiyatları’nda Çağdaş Müzik kategorisinde dünya ikincisi olarak ve Oda Korosu ve Caz kategorilerinde dünya üçüncüsü olarak göğsümüzü kabarttı. Toplamda ise 14 madalya sahibi ve ünü üç kıtaya yayılmış vaziyette. 2011 yılında metroda çektikleri video sayesinde, insanların caz ve koro müziğine olan bakış açılarını oldukça olumlu bir yöne çekmeyi başaran koro, başarının çok çalışmaktan geçtiğini kanıtlayan en güzel örneklerden biri.

Yeni yıl karşılaması tadındaki bu konser Boğaziçi Caz, Boğaziçi Gençlik, MAGMA Oda, MAGMA Karma, MAGMA Kadınlar ve MAGMA Erkekler korolarının performanslarıyla 25 Aralık'ta Enka İbrahim Betil Oditoryumu'nda gerçekleşecek.

Biletler Biletix'te.

Yazar Hakkında

avatar
Müzik, Sinema, Tiyatro, Güncel Sanat, Kitap ve Keşif ana başlıkları altında okuyucular, güncel kültür sanat haberlerini takip ederken, yapılan röportajları keyifle okuyor...

TAKVİMİ GÖR

Konser, Sergi, Sahne Şovu, Tiyatro... Nerede? Ne Zaman? Şehirde Ne Varsa Hepsi Burada !

SanatOnline.Net e-posta aboneliği

Sanatsal etkinliklerden haberdar olmak ve sanat haberlerini almak için e-posta hesabınızı bırakabilirsiniz.