Buse Kızılırmak'tan Beşinci Mevsim

buse kizilirmak

Buse Kızılırmak
Beşinci Mevsim
Hasan Rıza Sergi Salonu / Ankara
15-25 Kasım

buse kizilirmak

Buse Kızılırmak’ın “Beşinci Mevsim” isimli ilk kişisel baskı resim sergisi, Ankara'da Hasan Rıza Sergi Salonu’nda 15 - 25 Kasım 2017 tarihleri arasında izlenebilir. Serginin açılışı, 15 Kasım 2017 Çarşamba günü gerçekleşecek.

Beşinci Mevsim, tüm yaşanmışlıklardan sonra arda kalan zaman dilimi midir? Yoksa herkesin hayalini kurduğu ütopik bir söylence mi? Belki varoluşun bu denli sorgulandığı ve yargılandığı evrenimizde, yok oluşun diğer bir ifade şekildir Beşinci Mevsim.

Kim bilir, belki de yaşayan her canlının mutlakıyet güncesi içerisinde vardığı umarsız geçişin adıdır.

Tüm yaşamların ortak paydası konumunda olan bu sorunsal, Buse Kızılırmak’ın çalışmalarında kişisel hikayeler ile özdeşleştirilip metaforik bir tavır içerisinde ortaya koyulmaya çalışılmıştır. Kompozisyonlarda kullanılan her biçem, her renk, her doku veya leke düşlerde yaşayan “Beşinci Mevsim”in nesnel yansımalarıdır. Ortaya konulan her çalışma varoluşun kontrastını sorgulayan görsel ifade biçimleridir.

Görsel 1: Buse Kızılırmak, Ağıt 2017 Serigrafi Baskı, 50x70 cm
Görsel 2: Buse Kızılırmak, Sana Dair 2017 Serigrafi Baskı, 40x70 cm

 

Yazar Hakkında

avatar
Müzik, Sinema, Tiyatro, Güncel Sanat, Kitap ve Keşif ana başlıkları altında okuyucular, güncel kültür sanat haberlerini takip ederken, yapılan röportajları keyifle okuyor...

TAKVİMİ GÖR

Konser, Sergi, Sahne Şovu, Tiyatro... Nerede? Ne Zaman? Şehirde Ne Varsa Hepsi Burada !

SanatOnline.Net e-posta aboneliği

Sanatsal etkinliklerden haberdar olmak ve sanat haberlerini almak için e-posta hesabınızı bırakabilirsiniz.