Çocuk Festivali 4 Haziran’da Life Park’ta

cocuk festivali

Okulların kapanmasına bir hafta kalan çocukların çok eğleneceği Türkiye’nin en büyük “Çocuk Festivali”, 4 Haziran’da Life Park’ta gerçekleşiyor.

Çocukların karne almadan bir hafta önce aileleriyle katılabileceği bu renkli festival; tiyatro, edebiyat, spor, bilim ve sanat atölyeleri çatısı altında minikleri eğlendirmeyi amaçlıyor.

Festivale edebiyat ve sanat alanlarındaki katkılarıyla bilinen Yalvaç Ural, Yekta Kopan, Şermin Çarkacı, Cengiz Bozkurt, Enver Aysever, Haydar Ergülen, Ece Kumkale ve Gülşah Elikbank çocuklarla söyleşi ve imza aktivitelerinde buluşacaklar.

Ercüment Balakoğlu ile Masal Dinletisi ve Kukla Gösterisi, Pepee Show ve Pandomim gibi sahne gösterilerinin yanında Extreme Show (BMX, Kaykay, Paten, Break Dans), Uzay Çadırı, Jonglör ve Bubble Show gibi etkinlikleri de izleyebilecekler.

Minik katılımcılar Onur Behramoğlu ile Edebiyat Atölyesi, Seren Baranoğlu ile Geri Dönüşüm Atölyesi ve Şevket Sönmez ile Resim Atölyesi gibi ünlü isimlerle katılacakları atölyelerin yanı sıra uzman kişilerin katılımıyla Bilim Teknoloji, Yüz Boyama, Kukla Yapım, Ritim, Masal Drama, Grafitti, Stencil ve Rüzgar Gülü atölyelerine de katılım gösterebilecekler.

Aynı zamanda çocuklar enerjilerini Tırmanma Duvarı, Super Jumper, Trambolin, Zeplin Salıncak, Çocuk Sumo, Yoga, Futbol, Basketbol, Mini Golf ve Zumba Kids gibi güvenli bir şekilde dizayn edilen aktivitelerle atabilecekler.

Festival alanında bulunan Edebiyat Sokağı’nda yer alan yayınevlerinin ve derneklerin işbirliği ile çocuklara toplumsal bilinç kazandırılmak üzere çeşitli çalışmalar yapılacak.

Bu sene ilk defa gerçekleşecek olan Çocuk Festivali 4 Haziran’da Sarıyer Life Park’ta gerçekleşecek. Etkinliğin biletleri Biletix’te.

Yazar Hakkında

avatar
Müzik, Sinema, Tiyatro, Güncel Sanat, Kitap ve Keşif ana başlıkları altında okuyucular, güncel kültür sanat haberlerini takip ederken, yapılan röportajları keyifle okuyor...

TAKVİMİ GÖR

Konser, Sergi, Sahne Şovu, Tiyatro... Nerede? Ne Zaman? Şehirde Ne Varsa Hepsi Burada !

SanatOnline.Net e-posta aboneliği

Sanatsal etkinliklerden haberdar olmak ve sanat haberlerini almak için e-posta hesabınızı bırakabilirsiniz.