Çocuklar Nobel Ödüllü Yazar Orhan Pamuk ile Tanışıyor

orhan pamuk mikadı

Mikado Yayınları’nın çocuklar için hazırladığı biyografi serisi ‘Kim Kimdir?’, yeni kitabında, çocukları, Nobel Edebiyat Ödülü sahibi ilk Türk yazar Orhan Pamuk ile tanıştırıyor. Kitapları dilden dile çevrilen ve dünyada büyük bir başarı elde eden Orhan Pamuk’un hayat hikâyesi, çocukların hayal gücünü genişletirken, onlara unutulmaz bir ilham kaynağı olacak.
Mikado Yayınları, çocuklar için hazırladığı biyografi serisi ‘Kim Kimdir?’, yeni kitabında, 2006 yılında Nobel Edebiyat Ödülü’nü kazanan ilk Türk olan ve geçtiğimiz günlerde yeni kitabı “Kırmızı Saçlı Kadın”ı çıkaran Orhan Pamuk’un hayatını konu alıyor. Serinin bu kitabı, eserleri dilden dile çevrilen ve mutlu olmak için yazan Orhan Pamuk’un, çocukluğunda, babasıyla birlikteyken dünyanın mutlu olmak için gelinen bir yer olduğuna inanmasından, hayallerinin peşinden gidip üniversitede mühendislik okumayı bırakarak gazeteciliği tercih etmesine, ardından da edebiyat alanında dünyaya adını duyurmasına kadar birçok önemli anıyı içinde barındırıyor.
Çocukların rahatlıkla anlayabilecekleri bir dilde hazırlanan ‘Kim Kimdir?’ serisi, büyükler dünyasındaki, biyografi türünü çocukların dünyasına taşırken, kitaplarıyla, ilk kadın pilotumuz Sabiha Gökçen’den, Yeşilçam Sineması’nın unutulmaz yıldızı Kemal Sunal’a, güldürürken düşündüren fıkralarıyla hayatımızda yer etmiş Nasreddin Hoca’dan, Amerika’nın haritasını ilk çizen coğrafyacı Piri Reis’e, doktor deyince akla ilk gelen isim İbn-i Sina’dan ünlü şair Nazım Hikmet’e hatta ampulü icat eden Edison’a kadar birçok değerli kişiyi çocuklarla tanıştırıyor.

Yazar Hakkında

avatar
Müzik, Sinema, Tiyatro, Güncel Sanat, Kitap ve Keşif ana başlıkları altında okuyucular, güncel kültür sanat haberlerini takip ederken, yapılan röportajları keyifle okuyor...

TAKVİMİ GÖR

Konser, Sergi, Sahne Şovu, Tiyatro... Nerede? Ne Zaman? Şehirde Ne Varsa Hepsi Burada !

SanatOnline.Net e-posta aboneliği

Sanatsal etkinliklerden haberdar olmak ve sanat haberlerini almak için e-posta hesabınızı bırakabilirsiniz.