Tarihi Kokan Bir Broadway Müzikali: Damdaki Kemancı

damdaki kemanci

Broadway’in en uzun soluklu oyunlarından biri olan Damdaki Kemancı, Zorlu PSM Prodüksiyonu ile Zorlu PSM Sahnesi’nde tiyatroseverlerle buluşuyor.

Yıl 1905, Rus Çarlığı dönemi. Anatevka adlı küçük köyümüz, gelenek ve devrim taraftarlarının siyasi çatışmalarına sahne oluyor. Seyirciler, beş kızı olan sütçü Tevye ve ailesinin yaşadığı olaylar aracılığıyla o zamanları sahnede izliyor. Sholom Aleichem’in öykülerinden esinlenilerek sahneye uyarlanan Damdaki Kemancı, yoğun duyguları seyircisinin kalplerinde hissettiren bir müzikal ile herkesi etkilemeyi başarıyor.

Broadway’de ilk defa 1964 yılında sahneye konan oyun aralıksız 8 yıl sahnelenmeye devam etti ve 9 Tony ödülü ile başarısını perçinledi. Ülkemizde ise 1969 yılında Cüneyt Gökçer’in başrolü ile 20 yıl boyunca sahnelendi.

damdaki kemanci

Mehmet Ali Kaptanlar’ın başrolde olduğu yapımında büyük emek verilen Damdaki Kemancı, Zorlu PSM Drama Sahnesi’nde seyircileriyle buluşuyor.

​28 Mart Çarşamba, Zorlu PSM Drama Sahnesi
4 Nisan Çarşamba, Zorlu PSM Drama Sahnesi
12 Nisan Perşembe, Zorlu PSM Drama Sahnesi
​21 Nisan Cumartesi, Zorlu PSM Drama Sahnesi
​22 Nisan Pazar, Zorlu PSM Drama Sahnesi

​Biletler Biletix'te.


 

Yazar Hakkında

avatar
Müzik, Sinema, Tiyatro, Güncel Sanat, Kitap ve Keşif ana başlıkları altında okuyucular, güncel kültür sanat haberlerini takip ederken, yapılan röportajları keyifle okuyor...

TAKVİMİ GÖR

Konser, Sergi, Sahne Şovu, Tiyatro... Nerede? Ne Zaman? Şehirde Ne Varsa Hepsi Burada !

SanatOnline.Net e-posta aboneliği

Sanatsal etkinliklerden haberdar olmak ve sanat haberlerini almak için e-posta hesabınızı bırakabilirsiniz.