Sezonun En Sevilen İki Oyunu Harbiye Açıkhava'da

damdaki kemanci

Broadway’in en uzun soluklu oyunlarından biri olan Damdaki Kemancı, 7 Ağustos akşamı bu kez Açıkhava Sahnesi'de seyircileriyle buluşuyor.

Yıl 1905, Rus Çarlığı dönemi. Anatevka adlı küçük köyümüz, gelenek ve devrim taraftarlarının siyasi çatışmalarına sahne oluyor. Seyirciler, beş kızı olan sütçü Tevye ve ailesinin yaşadığı olaylar aracılığıyla o zamanları sahnede izliyor. Sholom Aleichem’in öykülerinden esinlenilerek sahneye uyarlanan Damdaki Kemancı, yoğun duyguları seyircisinin kalplerinde hissettiren bir müzikal ile herkesi etkilemeyi başarıyor.

Biletler Biletix'te.

yoldan cikan oyun

Bol ödüllü tiyatro oyunu olan Yoldan Çıkan Oyun, 6 Ağustos akşamı Harbiye'de.

Aslında oyun 1920’lerde işlenen gerçek bir cinayeti anlatıyor. Cornley Polytechnic Drama Society isimli tiyatro topluluğu aracılılığıyla da sahnelere taşındı. İngiltere’nin en önemli tiyatrolarından biri olan West End tarafından tekrar sahnelenmeye başlayan oyun, 2014 yılında galasını yaptı. 

Bizde Mehmet Ergen tarafından Türkçeye çevrilip Lerzan Pamir tarafından yönetilen Yoldan Çıkan Oyun, ilginç hikayesiyle Türk seyircilerinin de dikkatini çekmeyi başarıyor. 1920’lerde bir cinayetin üzerine kurulu olan oyunda, kahramanlarımızın başına bin bir türlü terslik geliyor. Kahramanlarımız da bu tersliklerle boğuşurken, izleyiciler birbirinden komik tersliklere şahit oluyor ve salondan kahkahalar hiç eksik olmuyor. Oyunun başrollerinde ise Sarp Apak, Öner Erkan, Defne Koldaş, Pelin Ermiş, Haki Biçici, Baran Güler, Kubilay Çamlıdağ ve Gökçen Gökçebağ’ı görüyoruz.

Biletler Biletix'te.

Yazar Hakkında

avatar
Müzik, Sinema, Tiyatro, Güncel Sanat, Kitap ve Keşif ana başlıkları altında okuyucular, güncel kültür sanat haberlerini takip ederken, yapılan röportajları keyifle okuyor...

TAKVİMİ GÖR

Konser, Sergi, Sahne Şovu, Tiyatro... Nerede? Ne Zaman? Şehirde Ne Varsa Hepsi Burada !

SanatOnline.Net e-posta aboneliği

Sanatsal etkinliklerden haberdar olmak ve sanat haberlerini almak için e-posta hesabınızı bırakabilirsiniz.