Dany Brillant Açıkhava’ya Geliyor

dany brillant

Dünyaca ünlü Fransız sanatçı Dany Brillant, bu kez İstanbul’da açıkhava sahnesine konuk oluyor. Brillant 6 Ekim akşamı Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Sahnesi’nde etkileyici bir canlı performans sergileyecek.

Tunus asıllı Brillant, Fransızca olarak söylediği şarkılarına eklediği Latin ezgileriyle, dinleyenlerini Akdeniz kıyılarına yanaştırıyor. 1985 yılında bir kabare ile sahne tecrübesi edinmeye başlayan sanatçı, 1991 yılında yani 26 yaşındayken “C’est Ca Qui Est Bon” adlı ilk albümünü yayımladı. Özellikle "Suzette" şarkısıyla dikkat çeken bu albüm, sanatçıya dünya çapında bir ün kazandırdı.

Ardından 1993 yılında “C’est Toi” adlı albümüyle başarısını devam ettirdi. 1996 yılında ise “Havana” adlı albümüyle şarkılarında Küba ritimlerini iyiden iyiye hissettirmeye başladı. “Nouveau Jour” albümünde ise Latin Orkestrasıyla beraber birbirinden güzel şarkılar söyledi. 2001 yılında “Dolce Vita” adlı albümüyle İtalyan müziğinden ilham aldı. 2004 yılında “Jazz… a La Nouvelle Jour” albümüyle caz müziğine geri dönüş yaptı. 2005 yılında “Histoire d’un Amour” şarkısını sanatçı yeniden yorumladı. 2011 yılında “Best of Dany Brillant” albümünü yayımladı.

Kadife sesiyle ve muhteşem şarkılarıyla kulakların pasını silen Dany Brillant6 Ekim’de Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Sahnesi’nde olacak.

Biletler Biletix'te.

 

Yazar Hakkında

avatar
Müzik, Sinema, Tiyatro, Güncel Sanat, Kitap ve Keşif ana başlıkları altında okuyucular, güncel kültür sanat haberlerini takip ederken, yapılan röportajları keyifle okuyor...

TAKVİMİ GÖR

Konser, Sergi, Sahne Şovu, Tiyatro... Nerede? Ne Zaman? Şehirde Ne Varsa Hepsi Burada !

SanatOnline.Net e-posta aboneliği

Sanatsal etkinliklerden haberdar olmak ve sanat haberlerini almak için e-posta hesabınızı bırakabilirsiniz.