İyi Ki Doğdun David Bowie

david bowie

Tüm zamanların en ilham verici sanatçılarından David Bowie, doğum gününde “David Bowie Is Happening Now” adlı belgeselinin gösterimiyle Zorlu PSM’de anılacak.

İngiliz şarkıcı, aktör ve prodüktör David Bowie, Ocak 2016’da aramızdan ayrıldı. Geriye onu yıllarca hatırlamamızı sağlayacak ve daha nice sanatçı adaylarına ilham verecek birçok eser bıraktı. Sanatçının 70. Yaş gününde ise onu moda ve sanat dolu bir etkinlikle anıyor olacağız.

Victoria & Albert Museum tarafından 2013 yılında oluşturulan “David Bowie Is” adlı sergi, “müze tarihinin en hızlı satan sergisi” unvanının sahibi oldu. Bu serginin belgeseli ise BAFTA ödülü sahibi yönetmen Hamish Hamilton tarafından çekildi. Sanatçının yaş gününe özel gösterilecek “David Bowie Is Happening Now” belgeseli, moda, sanat ve müzik etkinlikleriyle birleşecek.

Deniz Berdan & Begüm Berdan, Ezra & Tuba, Aslı Filinta, Tuba Ergin, Maid in Love, Jacquette By Elvan, Mavi Kazado’nun David Bowie’den ilham alarak tasarladıkları ise sergilenecek ve satışa sunulacak. Aynı zamanda David Bowie’nin eski sevgilisi, “Psychedelic Suburbia: David Bowie and the Beckenham Arts Lab” kitabı ve The Guardian yazarı Mary Finnigan ile “Bowie ile Yaşamak” ve Vogue Türkiye Presents: Moda ve Müzik söyleşileri de gösterimden önce gerçekleşecek.

“David Bowie Is Happening Now” belgeseli, 8 Ocak günü Zorlu PSM Sky Lounge’da gerçekleşecek. Biletler Biletix'te.

Yazar Hakkında

avatar
Müzik, Sinema, Tiyatro, Güncel Sanat, Kitap ve Keşif ana başlıkları altında okuyucular, güncel kültür sanat haberlerini takip ederken, yapılan röportajları keyifle okuyor...

TAKVİMİ GÖR

Konser, Sergi, Sahne Şovu, Tiyatro... Nerede? Ne Zaman? Şehirde Ne Varsa Hepsi Burada !

SanatOnline.Net e-posta aboneliği

Sanatsal etkinliklerden haberdar olmak ve sanat haberlerini almak için e-posta hesabınızı bırakabilirsiniz.