Ünlü Piyanist Tekrar Türkiye'de

david helfgott

Yaşam öyküsüyle "Shine" filmine ilham veren, dünyanın en saygın piyanistlerinden David Helfgott, bu kez hem İstanbul’da hem Ankara’da konser vermek üzere ülkemize geliyor.

Geçtiğimiz senelerde İstanbul Kongre Merkezi'nde muhteşem bir performansa imza atan Polonya asıllı Avusturalyalı konçerto piyanisti David Helfgott, ibret verici yaşamıyla da herkese örnek olan bir sanatçı. Müzisyen bir konseri esnasında geçirdiği ağır travma sebebiyle 12 yıl akıl hastanesinde yattı ve kendisine şizofreni tanısı konuldu. Babasının küçük yaşlardan beri ona aşıladığı piyano aşkıyla, müzikteki sahip olduğu doğal yeteneğiyle ve azmiyle iyileşmeyi başararak sahnelere yeniden adım attı.

Klasik müziği dinlemeyenlere bile klasik müziği sevdiren ünlü piyanistin dünya çapında 4 milyonu aşkın satış rakamıyla ulaşan "The Last Great Romantic, Rahmaninov" albümü, Billboard dergisi tarafından yılın en başarılı klasik albümü seçildi. Aynı zamanda David Helfgott, dünyanın en zor eserlerinden sayılan Romanov'un 3. Konçertosunu çalabilme başarısına sahi olan ender sanatçılardan biri.

Dünyaca ünlü piyanist David Helfgott, 15 Kasım Zorlu PSM İstanbul’da konser verecek. Daha sonra ise 18 Kasım’da Congresium’da olmak üzere Ankara’ya konser vermeye gelecek.

Yazar Hakkında

avatar
Müzik, Sinema, Tiyatro, Güncel Sanat, Kitap ve Keşif ana başlıkları altında okuyucular, güncel kültür sanat haberlerini takip ederken, yapılan röportajları keyifle okuyor...

TAKVİMİ GÖR

Konser, Sergi, Sahne Şovu, Tiyatro... Nerede? Ne Zaman? Şehirde Ne Varsa Hepsi Burada !

SanatOnline.Net e-posta aboneliği

Sanatsal etkinliklerden haberdar olmak ve sanat haberlerini almak için e-posta hesabınızı bırakabilirsiniz.