Ebru Uygun'un Sergisi Barselona'da

ebru uygun


Ebru Uygun
Cloud in a Raindrop
Galeria Senda (Barselona)
14 Aralık '17 - 5 Ocak '18

Tuval bezi ve boyadan alışılmadık boyutlar yaratan Ebru Uygun’un "Cloud in a Raindrop" sergisi 14 Aralık’ta Barselona, Galeria Senda’da açılıyor. Uygun, sergi için son dönem monokrom işlerinden bir seçkiyi seyirci ile buluşturuyor.

ebru uygun

Doğrudan malzemenin resmini yapan Ebru Uygun, tuval bezini ve boyayı belli bir düzen ve düzensizlik içinde sergiliyor. Çoğu zaman kontrol edilemeyen topografik dizilimler ortaya çıkarıyor. İlk bakışta gerilimini belli etmeyen, ritmik, akışkan düzlemler. Kesmek yerine yırtmaktan, alet edevat kullanmak yerine ellerle yapılan sınırlı bir alanda, sonsuz bir zemin üzerinde, rastlantının dalga boyunda ilerliyor. Aynının, benzeş olanın yan yana gelmesi ile kendine ait bir fark ve tekrar kataloğu oluşuyor. Her şey plastik boyutta cereyan ediyor; ağıt yok, destan yok, anlatı yok, sadece bir dizin, bir silsile.

Sanatçının sergisi 5 Ocak 2018 tarihine kadar Galeria Senda'da ziyaret edilebilir.

Görsel 1: Ebru Uygun, White Poetry, 2017, mixed media on canvas, 177.5x88cm 
Görsel 2: 
Ebru Uygun, Now, 2016, mixed media on canvas,156 x 130cm

Yazar Hakkında

avatar
Müzik, Sinema, Tiyatro, Güncel Sanat, Kitap ve Keşif ana başlıkları altında okuyucular, güncel kültür sanat haberlerini takip ederken, yapılan röportajları keyifle okuyor...

TAKVİMİ GÖR

Konser, Sergi, Sahne Şovu, Tiyatro... Nerede? Ne Zaman? Şehirde Ne Varsa Hepsi Burada !

SanatOnline.Net e-posta aboneliği

Sanatsal etkinliklerden haberdar olmak ve sanat haberlerini almak için e-posta hesabınızı bırakabilirsiniz.