EKAV-ARTIST New Generation 4

ekavart

EKAV / Eğitim, Kültür ve Araştırma Vakfı, kuruluşunun 26. yılında, üniversitelerin Güzel Sanatlar bölümlerinde okuyan ve farklı disiplinlerde başarı gösteren öğrencilere karşılıksız burslar vererek Türkiye’deki sanat eğitimine destek olmaya devam ediyor. Bu yıl dördüncüsü düzenlenen “EKAV-ARTIST New Generation 4” sergisi Ekavart Gallery’de 24 Nisan – 31 Mayıs tarihleri arasında sanatseverlerin beğenisine sunuluyor.

Her biri alanında geleceğin önemli birer sanatçısı olma yolunda ilerleyen 26 yeni nesil sanatçının yapıtlarından oluşan serginin küratörlüğünü, fütüristik çalışmalarıyla uluslararası alanda da adından söz ettiren Vakfın eski bursiyerlerinden Yalçın Bilgin üstleniyor. Vakfın sosyal sorumluluk projeleri kapsamında düzenlemiş olduğu birçok serginin ve etkinliğin yanı sıra; bursiyerlerimiz ile birlikte farklı disiplinler üzerine yoğunlaşan genç sanatçıların yer aldığı “EKAV-ARTIST New Generation” sergi dizisi EKAV Vakfı için ayrı bir önem taşımaktadır.

Başarılı çalışmaları ve özgün tarzlarıyla ilgi çeken 26 genç sanatçının katılımıyla gerçekleşecek olan “EKAV-ARTIST New Generation 4” sergisinde Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi’nden Büşra Kölmük, Ceyhun Topçu, Çağdaş Erçelik, Deniz Küçükballılar, Dilara Mataracı, Emrah Önal, Gürkan Çay, Karis Deniz Kara, Mert Çıkılmazkaya, Özge Kul, Sefa Karakuş, Sezer Arıcı, Yalçın Bilgin; Harran Üniversitesi’nden Duygu Önal, Muhsine Polat, Neşe Karataş, Sevda Alat, Şerife Gül Çakmak; Bilkent Üniversitesi’nden Zeynep Sağır, Yeditepe Üniversitesi’nden Doruk Paksoy, Özge Kahraman, Rana Balca Ülker; Marmara Üniversitesi’nden Kaan Saatçi; Işık Üniversitesi’nden Damla Öztürk; Gazi Üniversitesi’nden Fatma Avcılar, Konya Necmettin Erbakan Üniversitesi’nden Oğuz Kaleli’nin çalışmaları yer alıyor.

Yazar Hakkında

avatar
Müzik, Sinema, Tiyatro, Güncel Sanat, Kitap ve Keşif ana başlıkları altında okuyucular, güncel kültür sanat haberlerini takip ederken, yapılan röportajları keyifle okuyor...

TAKVİMİ GÖR

Konser, Sergi, Sahne Şovu, Tiyatro... Nerede? Ne Zaman? Şehirde Ne Varsa Hepsi Burada !

SanatOnline.Net e-posta aboneliği

Sanatsal etkinliklerden haberdar olmak ve sanat haberlerini almak için e-posta hesabınızı bırakabilirsiniz.