Elsa Sahal'dan 'Soft is the New Strong'

elsa sahal

Elsa Sahal
Soft is the New Strong
23 Kasım '17 - 13 Ocak '18
The Pill

The Pill 23 Kasım’dan itibaren heykel pratiğini seramiğe aktaran işleriyle tanınan Elsa Sahal’in ‘Soft is the new Strong’ isimli Türkiye’deki ilk kişisel sergisine ev sahipliği yapacak.

Sanatçının ilk dönem işlerinden henüz sergilenmemiş en yeni çalışmalarına kadar farklı dönemlerinden eserleri bir araya getirecek olan sergi figürasyon ile soyutlamanın, sert ve yumuşak malzemenin, kamu sanatı ve performansın arasındaki bağlantılar ve gel-gitlere ilişkin keşifleri içeren seyir sürecini ortaya koyuyor.

elsa sahal

Seramik sanatçısı Elsa Sahal, eserleriyle 10 yılı aşkın bir süredir görsel ve kavramsal anlamda zıtlıklarla dolu fakat kapsamlı biomorfik çeşitliliğe sahip alternatif bir popülasyon yarattı. Öyle ki bu popülasyonun üyeleri olan eserler aynı anda hem soyut hem temsile yatkın, saygı duyulası ve gururdan yoksun, zarif ve hilkat garibesi, maskülen ve feminen, çocukça fakat seksapeli olan yaratılardı.

Tipik bir şekilde başsız temsil edilen ve imkansız derecede kıvrak pozlar sergileyip güçlü kaslara ve nemli tenlere sahip akrobatlar, palyaçolar ve dansçılarda görüldüğü üzere, her zaman açıkça figür çağrıştırmasalar da, Sahal’in heykelleri ısrarla ve bariz bir biçimde cismani üretimler. Sanatçının, Georges Jeanclos ve Erik Dietman ile çalıştığı École Nationale Supérieure des Beaux-Arts de Paris’den mezun olduğu günden bugüne kadar ürettiği işleri şaşırtmaya, baştan çıkartmaya ve mahçup etmeye devam ediyor.

Elsa Sahal'ın sergisi 13 Ocak 2018 tarihine kadar The Pill'de ziyaret edilebilir.

Görsel 1: Elsa Sahal Leda Glazed Ceramic, 2014, (68x36x35 cm) Unique
Görsel 2: Elsa Sahal Pied (Foot) - Glazed Ceramic, (130x80x60 cm), Unique

 

 

Yazar Hakkında

avatar
Müzik, Sinema, Tiyatro, Güncel Sanat, Kitap ve Keşif ana başlıkları altında okuyucular, güncel kültür sanat haberlerini takip ederken, yapılan röportajları keyifle okuyor...

TAKVİMİ GÖR

Konser, Sergi, Sahne Şovu, Tiyatro... Nerede? Ne Zaman? Şehirde Ne Varsa Hepsi Burada !

SanatOnline.Net e-posta aboneliği

Sanatsal etkinliklerden haberdar olmak ve sanat haberlerini almak için e-posta hesabınızı bırakabilirsiniz.