Fareli Köyün Klarinetçisi Kats Sahne'de

fareli koyun klarinetcisi

Müzikli masal gösterisi “Fareli Köyün Klarinetçisi”, 11 Şubat Pazar günü Kats Sahne’de minik seyircilerini bekliyor olacak.

Robert Browning’in kaleme aldığı, 1284’te bir gün Hamelin köyünde yaşayan çocukların köyü terk etme hikâyesini ve onların kaçış yolunda başlarına gelenleri anlatan ünlü masal “Fareli Köyün Kavalcısı”, daha sonraları müzikli masal gösterisine dönüştürüldü. Dünyada büyük ilgi gören bu müzikli masal gösterisi, ünlü perküsyon ustası Orhan Topçuoğlu tarafından yeniden yorumlanarak “Fareli Köyün Klarinetçisi” adıyla çocuklar için sahneye taşınıyor. Aynı zamanda masalın anlatıcılığını da üstlenen Orhan Topçuoğlu'na sahnede Onur Şenay, Ümit İlban, İlkem Ulugün ve Cengiz Orhonlu eşlik ediyor.

kats sahne cocuklarla drama
Gösterinin ardından ise minik tiyatroseverleri,Onur Şenay ve ekibinin hazırladığı çok eğlenceli bir Drama Atölyesi bekliyor olacak. 40 dakika süren atölyede, aileler de çocuklarını izleme ve değerlendirme imkânı buluyor. Çocuklar, kendine güven, vücut kontrolü ve ekip çalışması üzerine eğitim alarak, hem hayal güçlerini hem de birlikte hareket edebilme yeteneklerini geliştiriyor. 

Fareli Köyün Klarinetçisi müzikli masal gösterisi; 11Şubat - 29 Nisan 2018, tarihleri arasındaki her Pazar günü saat 14.00’te Kats Sahne’de izlenebilir. 

Biletler Biletix'te.

Yazar Hakkında

avatar
Müzik, Sinema, Tiyatro, Güncel Sanat, Kitap ve Keşif ana başlıkları altında okuyucular, güncel kültür sanat haberlerini takip ederken, yapılan röportajları keyifle okuyor...

TAKVİMİ GÖR

Konser, Sergi, Sahne Şovu, Tiyatro... Nerede? Ne Zaman? Şehirde Ne Varsa Hepsi Burada !

SanatOnline.Net e-posta aboneliği

Sanatsal etkinliklerden haberdar olmak ve sanat haberlerini almak için e-posta hesabınızı bırakabilirsiniz.