Deneysel Müzik İkilisi: Grandbrothers

grandbrothers

Almanya çıkışlı modern müzik ikilisi Grandbrothers, 15 Nisan’da XJAZZ İstanbul müzik festivali kapsamında Babylon Bomonti’de konser verecek.

Düsseldorf’taki “Institute of Music and Media” okulundayken tanışan Erol Sarp ve Lukas Vogel, burada müziklerinin temellerini atmaya başladılar. İlk konserlerini de okullarında veren ikilinin müziklerinin temeli grand piano ve dijital ortamda üretilen melodilerden oluşuyor. Steve Reich, Ryuichi Sakamoto ve Alva Nato’nun en büyük ilham kaynakları olduğunu söyleyen Grandbrothers, pek çok müzik türünün onları etkilediğini ama her zaman kendilerine ait bir müzik kimliklerinin olduğunu da belirtiyor.

İlk albümleri Dilation’ı 2015’te çıkaran grup, Avrupa ve Amerika’da müzik eleştirmenlerinin övgüsünü kazandı. Daha hiç duymadığınız ve keşfedilmemiş bir melodileri dinleyeceğiniz Grandbrothers, 15 Nisan’da Babylon Bomonti’de.

Biletler Biletix'te.

Yazar Hakkında

avatar
Müzik, Sinema, Tiyatro, Güncel Sanat, Kitap ve Keşif ana başlıkları altında okuyucular, güncel kültür sanat haberlerini takip ederken, yapılan röportajları keyifle okuyor...

TAKVİMİ GÖR

Konser, Sergi, Sahne Şovu, Tiyatro... Nerede? Ne Zaman? Şehirde Ne Varsa Hepsi Burada !

SanatOnline.Net e-posta aboneliği

Sanatsal etkinliklerden haberdar olmak ve sanat haberlerini almak için e-posta hesabınızı bırakabilirsiniz.