Greenify Fest Küçükçiftlik’te

iyeoka

Greenify Fest, size şehrin göbeğinde doğayı ve yeşili en güzel müziklerle kucaklama fırsatı sunuyor. 11 Ağustos Cumartesi günü gerçekleşecek etkinlikte Iyeoka, Adamlar, Can Gox, Evrencan Gündüz ve Siyabend Süvari’yi dinleme şansını bulacaksınız.

Iyeoka

Ülkemizi oldukça sık aralıklarla ziyaret eden Iyeoka, Greenify Fest’te tekrar karşımıza çıkıyor.

Ses rengi itibariyle Nina Simone'a benzetilen Iyeoka, soul ve rhtyhm'n blues müziğine kattığı pop yorumu ve muhteşem sesiyle müzikseverlerin dikkatini cezbetti. Eczacılık üzerine eğitim alan fakat müziğe olan tutkusu ağır basan Iyeoka, kariyerinin rotasını müziğe yöneltti. Aynı zamanda bu dönemlerde yazdığı şiiirleri caz, soul ve blues müziğiyle birleştirerek ortaya dinlenilesi nefis şarkılar koydu.

Müzikal hayatına "The Rock By Funk Tribe" adlı grubuyla başlayan Iyeoka, 2004 yılında gospel, blues ve caz müziğini baz aldığı ilk solo albümü "Black and Blues"u çıkardı. 2008 yılında ise U2'nun "Desire" adlı parçasına yaptığı cover'ı da içeren albümü "Hum The Bass Line"ı Grammy ödüllü pek çok sanatçının katılımıyla yayınladı. Bu albümden elde ettiği geliri Global Fund'a bağışlayarak adını daha büyük kitlelere duyurmuş oldu. 2010 yılında ise "Say Yes" albümünü yazdığı iki şiirle de beraber yayınladı ve olumlu eleştiriler aldı. 2011 yılında Bağımsız Müzik Ödülleri'nde R&B dalında aday gösterildi. "Say Yes" albümde yer alan "Simply Falling" şarkısıyla bütün müzikseverlerin kalbine dokundu. En son olarak 2016 yılında "Gold" adlı albümünü hayranlarının beğenisine sundu.

adamlar

Adamlar

Tolga Akdoğan, Berkan Tilavel, Gürhan Öğütücü ve Can Aydemir'in mükemmel müzikal uyumunun buluştuğu bir grup olan Adamlar, festivalin en renkli gruplarından biri.

Rock müziğin içinde fark edilir biçimde yerleştirdikleri hip hop, uzun hava, reggae ve tango melodilerini, samimi ve değişik sözlerle birleştiren grup, tarzıyla müzikseverlerin gönlünü fethetmeyi başarıyor.

23 Eylül 2014 tarihinde yayınladıkları "Eski Dostum Tankla Gelmiş" adlı albümleriyle müzik piyasasına adımını atan grup, bu albümden çıkan "Kapısı Kapalı", "Koca Şişko Dünya" ve "Utanmazsan Unutmam" şarkılarıyla uzun yollarda size keyifle yarenlik ediyor. Grup en son olarak 2016 yılında “Rüyalarda Buruşmuşuz” adlı albümlerini hayranlarıyla buluşturdular.

can gox

Can Gox

Kaybedenler Kulübü filminin müziklerinden kendisini bildiğimiz ve hayran olduğumuz Can Gox, festivalde sahne alacak sanatçılardan biri.

12 yıl bir şirkette çalışan ve bir yandan da müziği bırakmayan Can Gox, müdürken işini bırakarak ilk albümünü çıkartmak için hazırlıklara başladı. 2011 yılında Kaybedenler Kulübü filminin müziklerini yaptıktan sonra, 2013’te ilk solo albümü olan “Yalnızım Ben”i yayımladı. Kendi yazdığı ve bestelediği şarkıların yanında “Drama Köprüsü” ve “Haydar Haydar” şarkılarına yaptığı cover’larla da çok beğenilen Can Gox Allman Brothers, Lynyrd Skynyrd ve Neil Young gibi önemli isimleri dinleyerek büyüdü.

evrencan gunduz

Evrencan Gündüz

Müziğin en genç ve en yetenekli isimlerinden biri olan Evrencan Gündüz, Greenify’da sahne alacak en genç isim olacak.

1996 doğumlu Evrencan Gündüz, 13 yaşındayken Ray Charles sayesinde blues müziği keşfetti. Jimi Hendrix, Fredie King, James Brown ve Albert Collins gibi isimleri dinleyerek gitar çalmaya karar verdi. Bu konuda en büyük destekçisi ise ülkemizin başarılı gitar virtüözlerinden Asım Can Gündüz oldu.  

16 yaşında arkadaşlarıyla sokakta müzisyenliği yapmaya başladı, festivallerde ve konserlerde performans sergilediler. Rock’n Purple’da en iyi solist ve rock kategorisinde en iyi grup ödülü aldı. Bunun yanında The Beatles’ın "Don’t Let Me Down" şarkısını seslendirirken kemençe kullanarak en değişik enstrüman kategorisinde de ödül aldı.

Festivalin biletleri Biletix'te.

Yazar Hakkında

avatar
Müzik, Sinema, Tiyatro, Güncel Sanat, Kitap ve Keşif ana başlıkları altında okuyucular, güncel kültür sanat haberlerini takip ederken, yapılan röportajları keyifle okuyor...

TAKVİMİ GÖR

Konser, Sergi, Sahne Şovu, Tiyatro... Nerede? Ne Zaman? Şehirde Ne Varsa Hepsi Burada !

SanatOnline.Net e-posta aboneliği

Sanatsal etkinliklerden haberdar olmak ve sanat haberlerini almak için e-posta hesabınızı bırakabilirsiniz.