Tüm Zamanların En İyi Cazcısı: Gregory Porter

gregory porter

Hayatınızda dinleyeceğiniz en başarılı ve en iyi caz vokali olan Gregory Porter, 12 Mayıs’ta PSM Caz Festivali kapsamında Zorlu PSM Ana Tiyatro’da olacak.

Kaliforniya doğumlu muhteşem caz vokali, şarkı yazarı ve aktör Gregory Porter, caz müziğinin en etkileyici bariton seslerinden biri olarak hayatımıza bahşedilmiş bir insan. 2010 yılında ilk albümü “Water” ile müziğe atılan sanatçının adı daha şimdiden Nat King Cole, Joe Williams, Donny Hathaway ve Marvin Gaye gibi cazın efsane isimleriyle beraber anılıyor. Bu albümle belirli bir oranda insan kitlesine ulaşan Gregory Porter’ın sesi, bir çığ gibi büyüyerek müzik listelerinde ve ödül törenlerinde büyük başarılar elde etti. Bu albümle sanatçı Grammy Ödülleri’nde “En İyi Caz Vokal Albümü” adayı oldu. 2012 yılında çıkan “Be Good” albümü ise “En İyi Geleneksel R&B Performası” dalına aday oldu. Aynı zamanda bu albümünden şarkıları Amerika ve İngiltere’nin müzik listelerinde hep zirveyi gördü. iTunes’ta ise o yılın “Yılın Caz Albümü” seçildi. 2013 yılında çıkardığı “Liquid Spirit” albümü ise 2014 yılında “En İyi Caz Vokal Albümü” dalında Grammy Ödülü kazandı. Son olarak ise Mayıs 2016’da sanatçı “Take Me to the Alley” adlı albümü ile hayranlarıyla buluştu.

Gregory Porter 12 Mayıs 2018 Cumartesi akşamı saat 21.00’da Zorlu PSM Ana Tiyatro’da olacak.

Etkinliğin biletleri yakında satışa çıkacak.

Yazar Hakkında

avatar
Müzik, Sinema, Tiyatro, Güncel Sanat, Kitap ve Keşif ana başlıkları altında okuyucular, güncel kültür sanat haberlerini takip ederken, yapılan röportajları keyifle okuyor...

TAKVİMİ GÖR

Konser, Sergi, Sahne Şovu, Tiyatro... Nerede? Ne Zaman? Şehirde Ne Varsa Hepsi Burada !

SanatOnline.Net e-posta aboneliği

Sanatsal etkinliklerden haberdar olmak ve sanat haberlerini almak için e-posta hesabınızı bırakabilirsiniz.