Halil Altındere'nin Eserleri Sharjah'da

halil altindere space refugge

Arap Yarımadası'ndaki Birleşik Arap Emirlikleri'nden biri olan Sharjah, 1993'ten bugüne Sharjah Bienali'ne ve 2008 yılından bugüne, bölgeyi bir çekim alanı haline getiren Mart Buluşması’na ev sahipliği yapıyor. Sharjah Sanat Vakfı’nın düzenlediği “Bahar Sergileri: 2018” iddialı sergileri ve performans/etkinlik programıyla, yerel ve uluslararası sanatçıları, sanat profesyonellerini ve küratörleri bir araya getiriyor.

Türkiye’den Halil Altındere’nin 9 eserinin bir araya geldiği kapsamlı Space Refugee yerleştirmesi Eski Sharjah Planetaryumu’nda yer alırken, dünyada pek çok müze ve bienalde gösterilen Wonderland ve Homeland videoları, Active Forms sergisi kapsamında, Bait Obaid Al Shamsi binasında sergileniyor.

halil altindere space refugge


Aralarında John Akomfrah, Almagul Menlibayeva, Naeem Mohaiemen gibi sanatçıların da yer aldığı ‘’Active Forms’’ isimli serginin açılışı bugün geniş katılımlı bir basın toplantısıyla yapıldı. Güncel ve tarihsel direniş formlarının sanatla etkileşimini inceleyen sergi, 16 Mart - 16 Haziran arasında Sharjah’daki çeşitli mekanlarda görülebilecek.

 

 

Yazar Hakkında

avatar
Müzik, Sinema, Tiyatro, Güncel Sanat, Kitap ve Keşif ana başlıkları altında okuyucular, güncel kültür sanat haberlerini takip ederken, yapılan röportajları keyifle okuyor...

TAKVİMİ GÖR

Konser, Sergi, Sahne Şovu, Tiyatro... Nerede? Ne Zaman? Şehirde Ne Varsa Hepsi Burada !

SanatOnline.Net e-posta aboneliği

Sanatsal etkinliklerden haberdar olmak ve sanat haberlerini almak için e-posta hesabınızı bırakabilirsiniz.