Il Divo Timeless Dünya Turnesi

il divo

Dünyaca ünlü erkek opera müzik topluluğu Il Divo, 14 Eylül akşamı yeni albümleri “Timeless”ın dünya turnesi kapsamında İstanbul’da olacaklar.

İspanyol Carlos Marin, İsviçreli Urs Buhler, Fransız Sebastien Izambard ve Amerikalı David Miller 2003 yılında Il Divo’nun temellerini attıkları zaman muhtemelen bu kadar başarılı olacaklarını düşünmemişlerdi. Dünyanın ilk klasik cross-over grubu olan Il Divo’ya mensup olan 3 tenor ve 1 bariton seslere sahip bu beyler, klasikleşmiş şarkıları opera türünde yeniden seslendiriyorlar.

2004 yılında kendi gruplarının ismini taşıyan ilk albümlerini piyasaya sürdüler. Ardından gelen Ancora, Siempre, The Promise, Wicked Game, A Musical Affair ve Amor & Pasion albümlerinde yer alan, büyük bir kısmı İspanyolca olarak seslendirilmiş aşk şarkıları öncelikli olarak kadınlar ve diğer operaseverler tarafından ilgiyle dinlendi. 10 Ağustos 2018 tarihinde çıkan son albümleri Timeless ise dinleyenleri heyecanlandırıp aşka getirmeye devam ediyor.

Il Divo, yeni albümünün şerefine 14 Eylül Cuma akşamı Volkswagen Arena sahnesinde olacak.

Biletler Biletix'te.

Yazar Hakkında

avatar
Müzik, Sinema, Tiyatro, Güncel Sanat, Kitap ve Keşif ana başlıkları altında okuyucular, güncel kültür sanat haberlerini takip ederken, yapılan röportajları keyifle okuyor...

TAKVİMİ GÖR

Konser, Sergi, Sahne Şovu, Tiyatro... Nerede? Ne Zaman? Şehirde Ne Varsa Hepsi Burada !

SanatOnline.Net e-posta aboneliği

Sanatsal etkinliklerden haberdar olmak ve sanat haberlerini almak için e-posta hesabınızı bırakabilirsiniz.