Imany Mayıs'ta İstanbul'da

imany

Soul müziğin son yıllardaki en güzel sesli kadınlarından Imany, 12 Mayıs'ta Volkswagen Arena'nın konuğu oluyor.

Komor Adaları asıllı Fransız Nadia Mladjao, yani bildiğimiz sahne adıyla Imany, müziğe başlamadan önce modellik yapıyordu. Bu amaç uğruna 17 yaşında Amerika’ya giden ve orada yedi sene yaşayan Imany, bir gün Tracy Chapman’ın “Takin’ Bout A Revolution” şarkısının etkisine kapılarak şarkıcı olmaya karar verdi. Fransa’ya dönen sanatçı, şan dersleri alıp şarkı sözleri yazmaya başladı. Malik Ndiaye’yle tanışması ise profesyonel müzik hayatının miladı oldu.

2011 yılında “Shape of a Broken Heart” albümünü yayımlayan Imany, üç ülkede platin plak ödülünü kazanırken büyük bir hayran kitlesine de sahip oldu. Güçlü ve duru vokalinin yanı sıra Imany, Fransız Kadınları adlı filme besteler hazırladı.

Şarkılarında kadın haklarını, aşkı, siyaseti ve hatta iklim değişliklerini konu alan Imany, 12 Mayıs'ta Volkswagen Arena’da konser verecek.

Biletler Mobilet'te.

Yazar Hakkında

avatar
Müzik, Sinema, Tiyatro, Güncel Sanat, Kitap ve Keşif ana başlıkları altında okuyucular, güncel kültür sanat haberlerini takip ederken, yapılan röportajları keyifle okuyor...

TAKVİMİ GÖR

Konser, Sergi, Sahne Şovu, Tiyatro... Nerede? Ne Zaman? Şehirde Ne Varsa Hepsi Burada !

SanatOnline.Net e-posta aboneliği

Sanatsal etkinliklerden haberdar olmak ve sanat haberlerini almak için e-posta hesabınızı bırakabilirsiniz.