İstanbul Arabesque Project ile Erken Yeni Yıl Partisi

istanbul araesque project

Arabesk eserleri rock müzikle yeniden düzenleyerek onlara başka bir yorum getiren İstanbul Arabesque Project, erken yılbaşı partisine özel repertuarıyla 29 Aralık'ta IF Performance Hall Beşiktaş'ta sahne alacak.

Barbaros Akbulut’un arabesk müzik sevgisi, İstanbul Arabesque Project’in bugünlere gelmesindeki en büyük neden oldu. Çocukluğundan beri arabeskle arasında sıkı bir bağ kuran Akbulut, dinlediği şarkılarda hep daha fazla davul ve gitar sesleri duyarak, onları daha modern bir forma sokmak istedi.

Ardından grubun diğer kurucu üyesi Korkut Peker’in de desteğiyle ve Serkan Öngel’in basgitarıyla, arabesk müzik ile rock müzik buluşmuş oldu. Bergen’den İbrahim Tatlıses’e, Müslüm Gürses’ten Kamuran Akkor’a pek çok sanatçının şarkılarını kendi yorumlarıyla birleştiren grup, yaptıkları müziği “safkan arabesk” olarak nitelendiriyor ve dinleyicilerine arabesk müziğin keyifli ve eğlenceli tarafını gösteriyor.

İstanbul Arabesque Project, yılbaşı temalı repertuarıyla 29 Aralık'ta IF Performance Hall Beşiktaş'ta olacak.

Biletler Biletix'te.

Yazar Hakkında

avatar
Müzik, Sinema, Tiyatro, Güncel Sanat, Kitap ve Keşif ana başlıkları altında okuyucular, güncel kültür sanat haberlerini takip ederken, yapılan röportajları keyifle okuyor...

TAKVİMİ GÖR

Konser, Sergi, Sahne Şovu, Tiyatro... Nerede? Ne Zaman? Şehirde Ne Varsa Hepsi Burada !

SanatOnline.Net e-posta aboneliği

Sanatsal etkinliklerden haberdar olmak ve sanat haberlerini almak için e-posta hesabınızı bırakabilirsiniz.