İmgenin Refleksi Frankie'de

kadir akyol marliyn monroe


Frankie İstanbul
, 25 Temmuz – 4 Eylül 2017 tarihleri arasında İyilik İçin Sanat Derneği ile yaptığı işbirliği kapsamında, portre sanatı deyince akla ilk gelen genç kuşak sanatçılar arasında yer alan Kadir Akyol’un “İmgenin Refleksi” isimli 13. kişisel resim sergisini sanatseverler ile buluşturuyor.

İmgenin Refleksi sergisinde, popüler kültürün ve geleneksel yaşantının, popüler olanın ve modern resmin, lirizmin ve ironinin unsurları dinamik bir uyum içinde yan yana geliyor. kadir akyol yuzuklerin efendisi gandalf

Karayip Korsanları’nın Jack Sparrow’u, Yüzüklerin Efendisi’nin Gandalf’ı, Avatar, Kara Şövalye Filminin Batman Joker’i, Kuzuların Sessizliğinde Hannibal Lecter karakteriyle izlediğimiz Anthony Hopkins, Léon olarak Natalie Portman, Game of Thrones’dan Daenerys Targaryen, Khal Drogo Emilia Clarke’, Marilyn Monroe, ve Scarlett Johansson Kadir Akyol’un kendine has fırça darbeleri, coşkulu renkleri ve kompozisyon kurgusuyla görsel bir şölen sunuyor.

Popüler kültür ikonlarının, sanatçının belleğinden süzülen imgeleri, kendine özgü renk oyunları ve fırça darbeleriyle yeniden hayat bulduğu sergi olan İmgenin Refleksi, 25 Temmuz – 4 Eylül 2017 tarihleri arasında Frankie İstanbul’da görülebilir.

Görsel 1: Kadir Akyol - “Marilyn Monroe” (2017), tuval üzerine yağlıboya, 100x190 cm.
Görsel 2: Kadir Akyol - “Yüzüklerin Efendisi Gandalf” (2017), tuval üzerine yağlıboya, 100x190 cm.

 

Yazar Hakkında

avatar
Müzik, Sinema, Tiyatro, Güncel Sanat, Kitap ve Keşif ana başlıkları altında okuyucular, güncel kültür sanat haberlerini takip ederken, yapılan röportajları keyifle okuyor...

TAKVİMİ GÖR

Konser, Sergi, Sahne Şovu, Tiyatro... Nerede? Ne Zaman? Şehirde Ne Varsa Hepsi Burada !

SanatOnline.Net e-posta aboneliği

Sanatsal etkinliklerden haberdar olmak ve sanat haberlerini almak için e-posta hesabınızı bırakabilirsiniz.