Kenan Işık'ın Sergisi Soul'n Art'ta

kenan isik

Kenan Işık'ın İstanbul’daki ilk solo sergisi 27 Şubat’ta Soul'n Art'ta sanatseverlerle buluşuyor. Sergilenen eserlerde tarihten, insanlardan ve İstanbul’un kentsel dönüşümünden izler bulmak mümkün.

Sanatçı eserlerinde hafızalarda yer etmiş olan üst üste binen kentsel yapıları, çarpık sokakları ve hiçbir zaman kaybolmayacak olan şehir karmaşasını kendine has üslubu ve teknik uygulaması ile çalışmalarına taşıyor. Işık’ın anlatımı, kentsel yapıları çizgi, tonlama, renk ve beton harcı gibi materyallerle ortaya koyan çalışmalar ile karşımıza çıkıyor.

Işık’ın çalışmalarındaki benliğini kimi zaman kağıt üzerinde bırakmış olduğu beyazlık belirtmiş olsa da, kimi zaman karşımıza karmaşanın göbeğinde üst üste binmiş olan çizgilerle görebiliyoruz.

Sanatçının eserlerinde İstanbul’un dış cephelerinde karşımıza çıkan şehir karmaşasının vermiş olduğu yorgunluğu ve buna karşın hararetli bir şekilde devam etmekte olan yeniden yapılanmayı bir takım irdelemeler ve tartışmaların ışığında gözlemlemlenebilir.

Kenan Işık'ın sergisi 13 Mart’a kadar Soul’n Art’ta görülebilir.

 

Yazar Hakkında

avatar
Müzik, Sinema, Tiyatro, Güncel Sanat, Kitap ve Keşif ana başlıkları altında okuyucular, güncel kültür sanat haberlerini takip ederken, yapılan röportajları keyifle okuyor...

TAKVİMİ GÖR

Konser, Sergi, Sahne Şovu, Tiyatro... Nerede? Ne Zaman? Şehirde Ne Varsa Hepsi Burada !

SanatOnline.Net e-posta aboneliği

Sanatsal etkinliklerden haberdar olmak ve sanat haberlerini almak için e-posta hesabınızı bırakabilirsiniz.