Salon'da Ses Yükseliyor

king krule

King Krule hip-hop’un en iyisiyle Salon sahnesinde

2010’da Zoo Kid mahlasıyla karşımıza çıkan King Krule, Elvis Presley filmi King Creole’dan esinlendiği ismiyle ilk işlerini yayımlamaya başladı. 2013’te 19 yaşındayken yayımladığı ‘6 Feet Beneath the Moon’ albümüyle herkesçe yeni jenerasyonun “wonderkid”i olarak tanımlandı. Hayatı boyunca beslendiği müzik türlerini süzgecinden geçirip yarattığı, son dönemin belki de en özgün sound’u, punk jazz, hip-hop, trip-hop, post-punk ve indie-rock esintileri taşıyordu. 2015 sonunda bu kez kendi ismiyle, içinde ayrıca illüstrasyonların, yazıların ve kısa bir belgeselin olduğu bir hip-hop albümü yayımladı. Mount Kimbie’ye birçok şarkısında eşlik etti. 2017’nin sonuna doğru yayımladığı yeni şarkılarla yeni albüm ‘The OOZ’un müjdesini verdi.

Birkaç yıldır tanık olduğumuz alternatif müzik ve hip-hop sahnesinin en yetenekli isimlerinden King Krule, yeni albümün turnesi kapsamında, Garanti Caz Yeşili konserleri kapsamında 7 Şubat Çarşamba ve 8 Şubat Perşembe akşamı, iki konserle ilk defa İstanbul’da Salon’da. 

laneth  bir gece

Heavy metalin as adamları punk’ın gurur kaynağı isimleriyle omuz omuza Laneth Bir Gece 2 ile Salon’da

Şebnem Ferah’lı Volvox’un ilk defa kapak olduğu, Athena’nın ilk röportajını verdiği, cep telefonu ve internetin olmadığı yıllarda ülkenin dört bir yanında heavy metal’e gönül vermiş gençleri çatısı altında toplamış, 90’ların kült fanzini Laneth’e bir saygı duruşu için Salon’dan bu kez çok daha sert sesler yükselten, ilki geçtiğimiz yıl gerçekleştirilen Laneth Bir Gece ikincisiyle tekrar özgür ruhları bekliyor.

%100 Metal desteğiyle 10 Şubat Cumartesi akşamı gerçekleştirilecek etkinlikte 11 yıl aradan sona bu konserle tekrar sahneye çıkacak olan The Climb, son konserini 1975’te Erkin Koray’ın açılış ismi olarak vermiş ve geçtiğimiz günlerde plak formatında ‘The Godfather of Turkish Punk’ isimli toplama albümü çıkan Tünay Akdeniz, 1999 tarihli ‘Telaşa Mahal Yok’ isimli ilk albümünün kadrosuyla sahne alacak Rashit, bir death metal grubu için oldukça ilerici bir sound ve anlayışla kaydedilen 1999 çıkışlı ‘Tout Va Bien’ kısaçalarını baştan sona cayır cayır çalacak olan Asafated, bu geceyle tekrar sahalara dönecek olan Murder King ve 20 seneye yakın süredir sessizliğini koruyan Ankaralı grup Hazy Hill’in şarkılarını yorumlayacak Razor sahnede olacak. Konser sonrası Nikki Wild’ın DJ seti ile gece devam edecek. Etkinliğin tüm biletleri tükenmiştir.

Yazar Hakkında

avatar
Müzik, Sinema, Tiyatro, Güncel Sanat, Kitap ve Keşif ana başlıkları altında okuyucular, güncel kültür sanat haberlerini takip ederken, yapılan röportajları keyifle okuyor...

TAKVİMİ GÖR

Konser, Sergi, Sahne Şovu, Tiyatro... Nerede? Ne Zaman? Şehirde Ne Varsa Hepsi Burada !

SanatOnline.Net e-posta aboneliği

Sanatsal etkinliklerden haberdar olmak ve sanat haberlerini almak için e-posta hesabınızı bırakabilirsiniz.