Köpeklerin İsyan Günü Zorlu PSM’de

kopeklerin isyan gunu

Köpek yaklaşırken dedem onun göğsünde şimşek şeklinde bir yara izi fark etmiş. Tam bakarken köpek kendi yara izinin olduğu yerden dedemi ısırmış. Biliyor musun, o yara izinin aynısından bende de var, dokun!”

Sezonun en sevilen oyunlarından biri olan Köpeklerin İsyan Günü, 14 Mayıs’ta Zorlu Center PSM’de seyircileriyle buluşacak.

Sao Luiz Teatro Municipal ile İstanbul Tiyatro Festivali’nin ortak yapımı olan “Köpeklerin İsyan Günü”, Lizbon’daki gösteriminin ardından hemen ülkemizde sahnelenmeye başladı. Oyun aslında Gustave Flaubert’in “Madam Bovery” romanının modern bir biçimde tiyatro sahnesinde can bulmuş hali.

kopeklerin isyan gunu

Nişantaşı’nda yaşayan evli bir kadın olan Suzan, yıpranmış evliliğiyle uğraşmaktan bitap düşmüş bir kadındır. Annesi, evdeki bakıcı kadın ve köpek gezdiren gencin varlıkları Suzan’ın hayatının merkezi haline gelmiş olması, onu tedirgin etmeye başlar.  

Oyunun yazarlığını Ceren Ercan üstlenirken, yönetmenliği ise Mark Levitas devralıyor. Başrolde ise Zuhal Gencer Erkaya, Kanbolat Görkem Arslan, Elif Ürse ve Sercan Gülbahar var.

Köpeklerin İsyan Günü 14 Mayıs’ta Zorlu Center PSM’de sahnelenecek. Biletler Biletix’te. 

Yazar Hakkında

avatar
Müzik, Sinema, Tiyatro, Güncel Sanat, Kitap ve Keşif ana başlıkları altında okuyucular, güncel kültür sanat haberlerini takip ederken, yapılan röportajları keyifle okuyor...

TAKVİMİ GÖR

Konser, Sergi, Sahne Şovu, Tiyatro... Nerede? Ne Zaman? Şehirde Ne Varsa Hepsi Burada !

SanatOnline.Net e-posta aboneliği

Sanatsal etkinliklerden haberdar olmak ve sanat haberlerini almak için e-posta hesabınızı bırakabilirsiniz.