Transseksüellik Üzerine: Küründen Kabare

kurunden kabare

Selaamm, Serpil ben! Üst düzey bir şirkette yöneticiyim. Çok zengin bir kocam, harika çocuklarım ve havuzlu bir villam var. Yok kız şaka dönmeyim ben. Lakabım da ‘’Diyarbakırlı Deli Serpil’’. Diyarbakırlı değilim. Deli de değilim. Neyse dur anlatacağım bunu… Bir şey diyeyim mi eskiden çok korkardım sizden, köşe bucak saklanırdım. Gerçi siz de benden saklanırdınız ya neyse. Karar verdim korkularımın üzerine gitmeye; yüzleşince geçermiş diyorlar. Ay zaten pek sıkılıyorum bu aralar, gelin de iki laflayalım. Yani siz de hazırsanız bu yüzleşmeye tabii. Yok ayol ‘’Siz bana neler yaptınız’’ diye dram yaratmam, küründen de olsa kabare yani sonuçta… İki gullüm yaparız, güler eğleniriz. Kısır falan da yaparız. Yanına bir de çay, tamam. Neyse şimdi benim telefon açmam lazım, geldiğinizde zile basarsınız zaar.

Çoğumuz yolda yürürken, gece eğlenceye giderken ve hatta akşamları ana haber bültenlerinde dahi yer alabilen trans bireyleri muhakkak görmüştür. Genelde şen şakrak haller içinde rastlamışızdır onlara, çaktırmadan bakmaya çalışırken. Ama aslında her şey dışarıdan gözüktüğü gibi de değildir. 

Ödüllü oyuncu Seyhan Arman'ın hayat verdiği Serpil, bize trans bireyler hakkındaki tüm gerçekleri farklılıklar üzerine değil de benzerlikler üzerinden seyircilere anlatıyor. Geriye bu trajik ve aynı zamanda da ironik bu hikayeyi izlemek kalıyor.

Küründen Kabare24 Nisan'da ikincikat'ta sahnelenecek. Biletler Biletix'te.

Yazar Hakkında

avatar
Müzik, Sinema, Tiyatro, Güncel Sanat, Kitap ve Keşif ana başlıkları altında okuyucular, güncel kültür sanat haberlerini takip ederken, yapılan röportajları keyifle okuyor...

TAKVİMİ GÖR

Konser, Sergi, Sahne Şovu, Tiyatro... Nerede? Ne Zaman? Şehirde Ne Varsa Hepsi Burada !

SanatOnline.Net e-posta aboneliği

Sanatsal etkinliklerden haberdar olmak ve sanat haberlerini almak için e-posta hesabınızı bırakabilirsiniz.