Leyla Emadi'den Yaralar

leyla emadi


Leyla Emadi
4 Ekim - 18 Kasım 2017
Büyükdere35 Kültür Sanat Platformu

Leyla Emadi, geçmişten bugüne yaşamış olduğu irili ufaklı travmaların ve kırılganlıkların oluşturduğu, koruma içgüdüsüyle örülen sınırları kaldırarak, katman katman kabuk bağlamış yaralarını ve içsel dünyasını izleyicilere sunuyor. Doğa ile tedavi sürecinin kağıda ve tuvale aktarımı olan “Yaralar” sergisi uzun vadeli bir projenin de ilk ayağı olarak ortaya çıkıyor.

Rumi’nin “Ay doğmuyorsa yüzüne, Güneş vurmuyorsa pencerene, kabahati; ne Güneş’te ne de Ay’da ara. Gözlerindeki perdeyi arala.” sözlerinden yola çıkarak, bakışlarını daha dikkatli ve saf bir şekilde doğaya ve kendi içsel dünyasındaki yaşanmışlıklara döndürüyor. Farkına varılarak temizlenen her yara kabulleniş ile öz benliğe bir adım daha yaklaşmayı sağlıyor. Önceki sergilerinden aşina olduğumuz malzeme kullanımı ile dikkat çeken sanatçı Yaralar’da; gravür, pentür ve kağıt işlere ağırlık veriyor. Mekana yaptığı müdahalelerle de bizi iç dünyasına çeken sanatçı ziyaretçileri de farkındalığa ve kabullenmeye davet ediyor.

Leyla Emadi’nin “Yaralar” başlıklı sergisi 4 Ekim - 18 Kasım 2017 tarihleri arasında Büyükdere35 Kültür Sanat Platformu’nda görülebilir.


Görsel: Leyla EmadiSacral vs Aloevera, (Kağıt üzerine çizim ve boya, 30 x 23 cm, 2017) 

Yazar Hakkında

avatar
Müzik, Sinema, Tiyatro, Güncel Sanat, Kitap ve Keşif ana başlıkları altında okuyucular, güncel kültür sanat haberlerini takip ederken, yapılan röportajları keyifle okuyor...

TAKVİMİ GÖR

Konser, Sergi, Sahne Şovu, Tiyatro... Nerede? Ne Zaman? Şehirde Ne Varsa Hepsi Burada !

SanatOnline.Net e-posta aboneliği

Sanatsal etkinliklerden haberdar olmak ve sanat haberlerini almak için e-posta hesabınızı bırakabilirsiniz.