25. İstanbul Caz Festivali Özel Konseriyle LP İlk Kez Türkiye'de

lp

“Lost on You” şarkısıyla kalplerimizi ele geçiren başarılı sanatçı LP, 25. İstanbul Caz Festivali’ne özel gerçekleşecek konserlerle İstanbul ve Ankara’ya geliyor.

New York doğumlu şarkıcı ve söz yazarı Laura Pergolizzi, ki biz kendisini LP sahne adıyla tanıyoruz, yorumladığı şarkılardan önce Rihanna, Cher, Backstreet Boys, Cher Lloyd gibi sanatçılara birbirinden hit şarkılar yazdı. Kendisinin güzel sesini ise ilk olarak 2014 yılında çıkardığı Forever For Now albümüyle dinledik. Bu albümdeki Into the Wild şarkısının bir reklam kampanyasında kullanılmasıyla daha büyük kitlelere ulaştı ve büyük alkış aldı. Asıl büyük çıkışı ise 2016 yılında gün yüzüne çıkan Death Valley EP’si ise içinde Lost on You adlı büyük bir hazineyi barındırıyordu. Bu şarkı Youtube’da en güncel haliyle 173 milyon kere tıklandı ve Spotify’da yaklaşık 82 milyon kere dinlenme rakamlarına ulaştı. İtalya’da üç platin; Fransa, Polonya ve Almanya'da platin ve İsviçre'de altın plak ödüllerine layık görülen LP, kolay kolay kimsenin aklından çıkmayacak işler yapmaya devam edecek gibi duruyor.

Unutulmayacak performanslarıyla LP 31 Mart’ta Congresium Ankara‘da, 1 Nisan’da ise Zorlu PSM İstanbul’da Türk hayranlarıyla buluşacak.

Biletler Biletix’te.

 

Yazar Hakkında

avatar
Müzik, Sinema, Tiyatro, Güncel Sanat, Kitap ve Keşif ana başlıkları altında okuyucular, güncel kültür sanat haberlerini takip ederken, yapılan röportajları keyifle okuyor...

TAKVİMİ GÖR

Konser, Sergi, Sahne Şovu, Tiyatro... Nerede? Ne Zaman? Şehirde Ne Varsa Hepsi Burada !

SanatOnline.Net e-posta aboneliği

Sanatsal etkinliklerden haberdar olmak ve sanat haberlerini almak için e-posta hesabınızı bırakabilirsiniz.