Mısırlı Ahmet “Music and Memory” Projesiyle İstanbul’da

misirli ahmet

Mısırlı Ahmet olarak tanınan darbuka üstadı Ahmet Yıldırım, “Music and Memory” adlı müzik projesiyle Balkan müziğini 30 Mart’ta İstanbullularla buluşturmaya hazırlanıyor.

Ankara doğumlu Türk müzisyen ve darbuka üstadı Mısırlı Ahmet, 17 yaşındayken müziğe darbuka çalarak başladı. Kendi kendine darbuka çalmayı öğrenen müzisyen, müzik çalışmalarını Fransa’da devam ettirdi. Daha sonra ise darbukanın anavatanı olan Mısır’a giderek burada hem yeni teknikler öğrendi hem de kendi özgü bir çalma stili geliştirdi. Omar Khayrat, Mohammad Fuad, Fethi Seleme ve Amr Diab gibi önemli müzisyenlerle çalıştı ve albümler çıkardı. İstanbul’da olduğu dönemlerde de birçok sanatçıya albümlerinde eşlik etti.

Bu sene 10. senesini dolduran Mısırlı Ahmet Ritimhanesi’nin öğrencileri ve Türk, Belçikalı ve Bulgar pek çok sanatçı ile birlikte, “Music and Memory” müzik projesinin kapsamında seyircilerine Balkan müziği ziyafeti çektirecek. Mısırlı Ahmet’e gitarda Onur Aymergen, bağlamada Muhlis Berberoğlu, keman ve buzukide Serkan Gügül, akordeon üstadı Petar Ralchev, kaval üstadı Nedyalko Nedyalkov ve davulda Stephane Galland eşlik edecek.

“Mısırlı Ahmet’le Balkan Buluşması” 30 Mart’ta Mustafa Kemal Kültür Merkezi Atilla İlhan Salonu’da gerçekleşecek.

Etkinliğin biletleri Biletix'te.

Yazar Hakkında

avatar
Müzik, Sinema, Tiyatro, Güncel Sanat, Kitap ve Keşif ana başlıkları altında okuyucular, güncel kültür sanat haberlerini takip ederken, yapılan röportajları keyifle okuyor...

TAKVİMİ GÖR

Konser, Sergi, Sahne Şovu, Tiyatro... Nerede? Ne Zaman? Şehirde Ne Varsa Hepsi Burada !

SanatOnline.Net e-posta aboneliği

Sanatsal etkinliklerden haberdar olmak ve sanat haberlerini almak için e-posta hesabınızı bırakabilirsiniz.