İranlı Bob Dylan Geliyor

mohsen namjoo

Türkiye’de oldukça sıkı bir hayran kitlesine sahip olan ve İran'ın Bob Dylan'ı olarak nitelendirilen efsane müzisyen Mohsen Namjoo 1 Şubat'ta Zorlu PSM'de konser vermeye hazırlanıyor.

Geleneksel İran müziğini batı müziği, jazz, blues ve rock tarzlarıyla birleştirip kendine özgü müzik tarzını oluşturan sanatçı, müziğe olan ilgisini çocuk yaşlarında fark etti. Bunun üzerine eğitim hayatına bu yönde devam ederek Tahran Üniversitesi’nin Tiyatro ve Müzik Fakültesi’ni bitirdi. Aynı zamanda İran Folk Müziği’ni de öğrenen Mohsen Namjoo, 2007 yılının Eylül ayında ilk albümü “Toranj”ı İran’da yayınladı. Pek çok ünlü film ve belgeselin müziklerini hazırladı. 2009’da İtalya’da kaydettiği “Oy” albümü ile Avrupa'daki müzik piyasasına açılan sanatçı büyük ilgi gördü. 2010’da ise Payam Entertainment ile gerçekleştirdiği “Namjoo in a Minor” projesiyle kendi şarkılarını yeniden yorumladı. 2008’de “Geographical Determination”, 2011’de “Useless Kisses” ve “Alaki”, 2012’de “13/8” albümlerini çıkaran sanatçı son olarak 2014’te “Trust the Tangerine Peel” albümünü çıkardı.

Mohsen Namjoo, 1 Şubat Perşembe akşamı Zorlu Center PSM Ana Tiyatro'da olacak. Biletler Biletix'te

Yazar Hakkında

avatar
Müzik, Sinema, Tiyatro, Güncel Sanat, Kitap ve Keşif ana başlıkları altında okuyucular, güncel kültür sanat haberlerini takip ederken, yapılan röportajları keyifle okuyor...

TAKVİMİ GÖR

Konser, Sergi, Sahne Şovu, Tiyatro... Nerede? Ne Zaman? Şehirde Ne Varsa Hepsi Burada !

SanatOnline.Net e-posta aboneliği

Sanatsal etkinliklerden haberdar olmak ve sanat haberlerini almak için e-posta hesabınızı bırakabilirsiniz.