Nigel Kennedy Hendrix Projesiyle Yine İstanbul'da

nigel kennedy

Klasik müziğin asi dehası olarak nitelendirilen rekortmen sanatçı Nigel Kennedy, Ekim’de Jimi Hendrix projesi ile tekrar Volkswagen Arena sahnesinde olacak.

İngiliz keman virtüozü Nigel Kennedy müzikteki çeşitliliği ve dehasıyla dinleyenleri kendine hayran bırakan çok değerli bir müzisyen. Müzik hayatına klasik müzik türüyle adım atan sanatçı, zaman içinde bu müzik türüne gitar, kontrbas ve davul gibi enstrümanları dahil ederek bambaşka bir müzik tadı yakaladı.

Rock müziğin efsane sanatçısı Jimi Hendrix’in “Purple Haze”, “Fire Drifting”, “Hey Joe”, “The Wind Cries Mary”, “Crosstown Traffic”, “Little Wing” ve “Foxy Lady” gibi şaheserlerini kendi tarzıyla yorumlayacak olan başarılı keman virtözü, akustikten elektroniğe müzikte enleri yaşatacak.

Aynı zamanda Nigel Kennedy 1989'da İngiliz Oda Orkestrası ile birlikte yaptığı Vivaldi'nin "Four Seasons" kaydıyla 2 milyon satış rakamına ulaşarak en çok satılan klasik albüm rekorunun da sahibi oldu.

Nigel Kennedy, Jimi Hendrix’in unutulmaz şarkıları ile 21 Ekim 2017’de Volkswagen Arena’da konser verecek.

Biletler Biletix'te.

Yazar Hakkında

avatar
Müzik, Sinema, Tiyatro, Güncel Sanat, Kitap ve Keşif ana başlıkları altında okuyucular, güncel kültür sanat haberlerini takip ederken, yapılan röportajları keyifle okuyor...

TAKVİMİ GÖR

Konser, Sergi, Sahne Şovu, Tiyatro... Nerede? Ne Zaman? Şehirde Ne Varsa Hepsi Burada !

SanatOnline.Net e-posta aboneliği

Sanatsal etkinliklerden haberdar olmak ve sanat haberlerini almak için e-posta hesabınızı bırakabilirsiniz.