Nilüfer Müzik Festivali Başlıyor!

nilufer

Nilüfer Belediyesi’nin, Bursa’da ilkini 2015 yılında “Dünyayı sev, geyiği öp, festivale gel” sloganıyla gerçekleştirdiği Nilüfer Müzik Festivali, bu yıl üçüncü kez meraklılarını, müziğin farklı sesleri ile buluşturmaya hazırlanıyor. 10-13 Ağustos tarihleri arasında Balat Atatürk Ormanı’nda gerçekleştirilecek festival 12 ülkeden 60’tan fazla sanatçıyı ağırlayacak. 

Nilüfer Belediyesi’nin düzenlediği ve Türkiye’nin en büyük müzik festivallerinden biri olan Nilüfer Müzik Festivali, bu yıl da her türden müzikal beğeniye hitap eden zengin sanatçı listesiyle on binlerce kişiyi ağırlamaya hazırlanıyor.

Festival kapsamında Cihan Mürtezaoğlu, InHoodies, Gaye Su Akyol, Adamlar, Bubituzak, Flört, Gevende, Duman, Sattas, Yüzyüzeyken Konuşuruz, Büyük Ev Ablukada: Fırtınayt, Akın Sevgör, Jakuzi, Korhan Futacı ve Kara Orkestra, İlhan Erşahin, Kaan Düzarat, Hey! Douglas gibi son dönem yerli sahnenin öncü isimlerinin yanı sıra dünya sahnesinden Erik Truffaz, Txarango, 47Souls, Men With a Plan, La Caravane Passe, Dubioza Kolektivft. DzamboAgusev, Maximo Park gibi isimler de müzikseverlerle buluşacak.

nilufer

Söyleyecek sözü olan festival

Nilüfer Müzik Festivali’nin Boğaziçi Üniversitesi Mezunlar Derneği’nde 27 Temmuz saat 18.00’da gerçekleştirilen basın buluşmasında Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, Nilüfer Müzik Festivali Yürütme Kurulu’nu oluşturan Nilüfer Belediye Başkan Yardımcısı Bukle Erman, Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Güney Özkılınç, Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürü Berhan Soner ve Basın Danışmanı Hande Koç ile birlikte festivale ilişkin bilgi verdi. Konuşmasına son yıllarda doğaya verilen tahribatın ne denli ciddi boyutlara ulaştığına dikkat çekerek başlayan Nilüfer Belediyesi Başkanı, festivalin bu anlamda önemli bir görev üstlendiğini dile getirdi. Çevreye karşı duyarlı, ayrıca bu konuda farkındalık yaratma noktasında da kararlı olduklarından bahseden Bozbey, bu konuda herkesin üzerine düşeni yapması gerektiğini de vurguladı.

nilufer

Festivalin sadece bir müzik festivali olmadığının altını çizen Bozbey, festivalin aynı zamanda farklılıkları yan yana getirme misyonuna sahip olduğunu söyledi. Müziğin birleştirici gücünden hareketle inşa edilen festival, bu çeşitliliğin birlikteliğinden doğan güçten beslenip, katılımcılarında da bu yönde bir bilinç uyandırmayı amaçlıyor. Festivalin aynı zamanda sosyal sorumluluk görevi üstlendiğini ve gerek çeşitli derneklere, gerekse STK’lara da festival ortamında aynı anda pek çok insana ulaşma imkânı sunduğunu vurgulayan Bozbey, Nilüfer Müzik Festivali’nin yapısını “söyleyecek sözü olan festival” olarak dile getirdi.

Yazar Hakkında

avatar
Müzik, Sinema, Tiyatro, Güncel Sanat, Kitap ve Keşif ana başlıkları altında okuyucular, güncel kültür sanat haberlerini takip ederken, yapılan röportajları keyifle okuyor...

TAKVİMİ GÖR

Konser, Sergi, Sahne Şovu, Tiyatro... Nerede? Ne Zaman? Şehirde Ne Varsa Hepsi Burada !

SanatOnline.Net e-posta aboneliği

Sanatsal etkinliklerden haberdar olmak ve sanat haberlerini almak için e-posta hesabınızı bırakabilirsiniz.