Senfonik Divalar - Nilüfer

nilufer

Türk pop müziğinin en güzel seslerinden birine sahip olan Nilüfer, “Senfonik Divalar” konser serisinin ilkini gerçekleştirmek üzere 22 Eylül’de Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Sahnesi’nde olacak.

Müziğe 1970 yılında katıldığı Hafta Sonu Gazetesi’nin düzenlediği Altın Plak Ses Yarışması’yla başladı. Bu yarışmanın galibi olan Nilüfer’in ilk 45’liği olan “Kalbim Bir Pusula” 1972 yılında piyasaya çıktı. Ama asıl büyük çıkışı 1973 yılında çıkardığı “Dünya Dönüyor” 45’liği sayesinde oldu. Bu 45’lik ona şöhretin yanında pek çok ödülü ve gelecekteki başarıyı da beraberinde getirdi.

İlk çıktığı yıllardan itibaren hayatımıza “Son Arzum”, “Başıma Gelenler”, “Ara Sıra Bazı Bazı”, “Erkekler Ağlamaz”, “Of Aman Aman”, “Mavilim”, “Mor Menekşe” gibi pek çok unutulmaz şarkıyla girdi. Yakın zamanda ise pek çok rock müzik sanatçısıyla ve grubuyla eski şarkılarını yeni rock cover’ları ile yeniden yorumlayan Nilüfer, müzikte yenilikçi bir anlayışına sahip olduğunu da gösterdi. Son olarak ise Aralık 2016’da “Yeniden Yeni Yine” albümünü çıkardı. Bu albümde Sezen Aksu, Ajda Pekkan, Ayten Alpman, Aşkın Nur Yengi, Sertab Erener, Levent Yüksel, Bendeniz ve Metin Özülkü tarafından yorumlanan ve zamanının büyük hitleri olan 12 şarkıyı tekrardan seslendirdi.

Bu sene başlayan ve heyecan verici bir konser serisi olan Senfonik Divalar’ın start’ını verecek olan Nilüfer, senfonik konseriyle 22 Eylül Cumartesi akşamı Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Sahnesi’nde olacak.

Biletler Biletix'te.

 

 

Yazar Hakkında

avatar
Müzik, Sinema, Tiyatro, Güncel Sanat, Kitap ve Keşif ana başlıkları altında okuyucular, güncel kültür sanat haberlerini takip ederken, yapılan röportajları keyifle okuyor...

TAKVİMİ GÖR

Konser, Sergi, Sahne Şovu, Tiyatro... Nerede? Ne Zaman? Şehirde Ne Varsa Hepsi Burada !

SanatOnline.Net e-posta aboneliği

Sanatsal etkinliklerden haberdar olmak ve sanat haberlerini almak için e-posta hesabınızı bırakabilirsiniz.