Dünyanın En İyi Müzikallerinden Biri: Notre Dame De Paris

notre dame de paris

Victor Hugo’nun klasik romanı Notre Dame’ın Kamburu’ndan esinlenilerek müzikal haline getirilen ve 20 yıldır sahnelerde olan Notre Dame De Paris müzikali, Mart 2018’de Zorlu PSM’de sahnelerinde seyircileriyle buluşacak.

Müzikleri Riccardo Cocciante tarafından bestelenen ve sözleri Luc Plamondon’ın kaleminden çıkan Notre Dame De Paris müzikali ilk olarak 1998 senesinde Paris’te sahnelenmişti. İlk sahnelendiği yıl Guinness Rekorlar kitabına adını “ilk yılında en çok izleyiciye ulaşan müzikal” olarak yazdırmıştı. Aynı zamanda müzikalin “Vivre”, “Belle” ve “Le Temps Des Cathedrales” şarkıları müzik listelerinde uzun bir süre kendilerine yer bulmuşlardı.  Yedi dile çevrilen müzikal, 12 milyon kişiye kendini izlettirmişti.

notre dame

İlk sahnelenme gününden beri hala aynı aşk ile sahnelenmeye devam eden Notre Dame De Paris müzikali, 3 yıl önce Zorlu PSM’de İngilizce sergilenmişti. Bu defa ise orijinal dili Fransızca ile sergilenerek seyircileriyle buluşmaya hazırlanıyor.

Quasimodo’nun Esmeralda’ya olan imkansız aşkını 9-25 Mart 2018 tarihlerinde Zorlu PSM Ana Tiyatro sahnesinde izleyebilirsiniz. 

Biletler Biletix'te.

Yazar Hakkında

avatar
Müzik, Sinema, Tiyatro, Güncel Sanat, Kitap ve Keşif ana başlıkları altında okuyucular, güncel kültür sanat haberlerini takip ederken, yapılan röportajları keyifle okuyor...

TAKVİMİ GÖR

Konser, Sergi, Sahne Şovu, Tiyatro... Nerede? Ne Zaman? Şehirde Ne Varsa Hepsi Burada !

SanatOnline.Net e-posta aboneliği

Sanatsal etkinliklerden haberdar olmak ve sanat haberlerini almak için e-posta hesabınızı bırakabilirsiniz.