“Nuri İyem Resim Ödülü 2018” Sonuçlandı!

nuri iyem

Evin Sanat Galerisi tarafından düzenlenen “Nuri İyem Resim Ödülü” Resim Yarışması, bu yıl on üçüncü kez düzenlendi.

Yarışmaya 29 farklı şehirden 190 katılımcı 264 resimle katıldı. İstanbul, İzmir, Ankara, Eskişehir, Antalya ve Adana başta olmak üzere, Konya, Mersin, Muğla ,Erzurum, Diyarbakır, Kayseri, Bursa, Zonguldak, Siirt ,Kütahya, Sakarya, Çanakkale, Gaziantep, Kocaeli, Batman, Hatay, Kastamonu, Bilecik, Burdur, Kırşehir, Van gibi bir çok şehirden katılım oldu. Öğrenci olan katılımcılar ise Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi, Marmara Üniversitesi ve Anadolu Üniversitesi başta olmak üzere 26 farklı üniversitede öğrenimine devam ediyor.

9 Haziran 2018 tarihinde seçici kurul bir araya gelerek, şartname kurallarına uygun olarak belirlenen 26 adet resmin sergilenmesine karar verdi. Ancak seçici kurul oybirliği ile bu seneki Nuri İyem Resim Ödülü'nün hiçbir yapıta verilmemesine karar verdi. Bu karara memnuniyetsizliğini belirten üç kişi sergiye katılmaktan vazgeçti.

26 Haziran 2018 Salı günü, saat: 19:00’da Evin Sanat Galerisi’nde, Sayın Doğan Hızlan’ın katılımıyla gerçekleşecek olan açılışta eserleri sergilenecek ressamlara sertifikaları verilecek.

Seçici kurul tarafından eserleri sergilenmeye değer bulunan sanatçılar: Tifak Arslan, Sedat Baki, Barış Banaz, Sefa Çatuk, Zeynep Çaylı, Safiye Çölkesen, Hüseyin Çubuk, Serhat Demir, Soner Duman, Gülay Er, Birgül Ergün, Ali Rıza Kanaç, Damla Karadere, Rahime Korkut, Sinem Köroğlu, Enes Kurt, Serdar Oruç, İsmail Özgür Soğancı, Mihrişah Süerdaş, Çiler Süyev, Filiz Türer ve Yunus Yanık.

Sergi, 26 Haziran – 10 Temmuz 2018 tarihleri arasında Evin Sanat Galerisi’nde görülebilir.

Yazar Hakkında

avatar
Müzik, Sinema, Tiyatro, Güncel Sanat, Kitap ve Keşif ana başlıkları altında okuyucular, güncel kültür sanat haberlerini takip ederken, yapılan röportajları keyifle okuyor...

TAKVİMİ GÖR

Konser, Sergi, Sahne Şovu, Tiyatro... Nerede? Ne Zaman? Şehirde Ne Varsa Hepsi Burada !

SanatOnline.Net e-posta aboneliği

Sanatsal etkinliklerden haberdar olmak ve sanat haberlerini almak için e-posta hesabınızı bırakabilirsiniz.