Suriye'den Sevgilerle: Omar Souleyman

omar souleyman

Suriye’nin dünyaya açılan yüzünü temsil eden Omar Souleyman, 16 Aralık’ta Babylon Bomonti'ye geliyor.

Suriye halk müziği ile dinleyenleri coşturmayı bilen sanatçı Omar Souleyman, doğu müziğini batı müziği severlere keyifle dinletmiş ve sevdirmiş bir insan olarak tarihe geçmiş olabilir. Türk insanının ise tarzına hiç de yabancı olmayan ve hatta düğünlerde çalan şarkılardan kulağımıza aşina kaçan Omar Souleyman beş yüz kadar video kaydı ve başrollerinde olduğu pek çok YouTube videosu ile bir fenomen oldu bile.17 Kasım'da yeni çıkan "To Syria, With Love" albümüyle tekno müziğinin miktarını daha da artırarak hayranlarını biraz daha dans ettirmeyi kendine amaç ediniyor. Çiçeği burnunda albümü için Hasan Alo birlikte yeni melodiler üretirken, Shawah Al Ahmad ile de ortak şarkı sözlerine imza atıyor.

2011 Glastonbury Festivali’nde sürpriz bir şekilde headliner olduktan sonra, 2013 yılında Norveç’te düzenlenen Nobel Barış Ödülleri töreninde sahne alarak, ününün hızla yayılmasına ivme kazandırdı. Damon Albarn ve Björk gibi sanatçılarla yaptığı müzik çalışmalarıyla da dikkat çeken Souleyman, uluslararası bir sanatçı haline geldi.

Etkinliğin biletleri Mobilet'te.

Yazar Hakkında

avatar
Müzik, Sinema, Tiyatro, Güncel Sanat, Kitap ve Keşif ana başlıkları altında okuyucular, güncel kültür sanat haberlerini takip ederken, yapılan röportajları keyifle okuyor...

TAKVİMİ GÖR

Konser, Sergi, Sahne Şovu, Tiyatro... Nerede? Ne Zaman? Şehirde Ne Varsa Hepsi Burada !

SanatOnline.Net e-posta aboneliği

Sanatsal etkinliklerden haberdar olmak ve sanat haberlerini almak için e-posta hesabınızı bırakabilirsiniz.