One Love Festival 15

One Love

İlk kez 2002 yılında Efes Pilsen tarafından düzenlenen ve bu sene 15. kez gerçekleştirilecek olan One Love Festival için geri sayım başladı. Unutulmaz performanslar ile yine coşku dolu One Love Festival, 17 Temmuz 2016 Pazar günü Parkorman'da gerçekleşecek. Hayat Bu Kapağın Altında desteğiyle düzenlenen festival, bugüne kadar 100'den fazla grup, 1.600'den fazla sanatçı ve 220 bini aşkın müzikseveri ağırladı. Başta Two Door Cinema Club, Django Django, Balthazar olmak üzere sahne alacak dünyaca ünlü sanatçılar ve gruplar ile festival katılımcıları iyi müziğin yanı sıra, şehrin tam ortasında doğayla iç içe  unutulmaz saatler geçirecek.

 

One Love Festival’de sahne alacak isimler ise şöyle:

One Love

Two Door Cinema Club: İndie Rock'ın başarılı temsilcilerinden biri olmayı başaran Kuzey İrlandalı grup eğitimlerini yarıda bırakarak müzik hayatına sağlam adımlar attı. 2009 yılında yayınladıkları ilk EP (süresi yarım saatin aldında olan albüm) Four Words To Stand On ile müzikseverlerden tam not aldı. Bu başarının ardından grup, iki single ve Tourist History albümü ile kısa sürede büyük başarılara imza attı. İndie rock'ı synthler ve elektronik tınılarla birleştiren Two Door Cinema Club, başta Glastonbury, Leeds, Reading gibi Avrupa'nın en önemli festivallerinde sahne aldı.

One Love

 

Django Django: İndie rock, folk, elektronica, psychedelia gibi unsurları müziğinde harmanlayan Django Django yeri geldiğinde psychedelic rock’ı, yeri geldiğinde electronica’yı büyük bir ustalıkla müziğine yansıtmayı başarıyor. Toplam iki albüm yayınlayan İngiliz grubun  öne çıkan şarkıları 'Default', 'Wor' ve 'Introduction' ile  One Love Festival katılımcılarına eğlenceli anlar yaşatacak.

 

 

One Love

Balthazar: Adını, Dünya Edebiyatını kasıp kavuran ve 1950'li yılların sonunda yayınlanan Lawrence Durrell’in kültleşmiş eseri İskenderiye Dörtlüsünün ikinci kitabından aldığını düşündüğümüz Belçikalı indie pop rock grubu Balthazar, enerji dolu sahne performanslarıyla festivalde öne çıkan gruplar arasında yer alıyor. Blur ve Depeche Mode’la da çalışan Ben Hillier prodüktörlüğündeki üçüncü albümü Thin Walls’u geçtiğimiz yıl yayınlayan grup, bu albümü ile müzikseverlerden tam not aldı.

One Love Festival 15'te sahne alacak diğer isimler: Arthur Beatrice, HVOB, Sofi Tukker, Klangkarussell (dj set), Butch, Andrea Oliva, Ben Pearce, Kalben, Umut Adan, Cervus, Alican, İlker Aksungar, Men with a Plan, Akın Sevgör , Shangri-La ve Radyo Eksen DJ'leri.

Biletler için: Biletix

Yazar Hakkında

avatar
Müzik, Sinema, Tiyatro, Güncel Sanat, Kitap ve Keşif ana başlıkları altında okuyucular, güncel kültür sanat haberlerini takip ederken, yapılan röportajları keyifle okuyor...

TAKVİMİ GÖR

Konser, Sergi, Sahne Şovu, Tiyatro... Nerede? Ne Zaman? Şehirde Ne Varsa Hepsi Burada !

SanatOnline.Net e-posta aboneliği

Sanatsal etkinliklerden haberdar olmak ve sanat haberlerini almak için e-posta hesabınızı bırakabilirsiniz.